Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebok DELL D620

Vážení a milí,
dostal jsem notebok DELL D620,uved jsem ho do provozu úplně v poho a teď mám problém, tedy vlastně dva.
1)Nemůžu ani náhodou najít zavináč @
2)Nejde mi roztáhnout obraz přes celou obrazovku a teď mám na mysli, že to vůbec nejde klasickým způsobem Ovládací panely).Obraz je stále jakoby na větším středu a nejde s tím nic udělat.Poradí tady někdo?Předem moc děkuji.Všem

1) Poloha zavinaca zavisi od toho aku mas nastavenu klavesnicu vo Windows, co si nam zatajil. Napr. na nemeckej je to pravy alt Q :)
2) Obraz sa nikdy neroztahoval v ovladacich paneloch. Najprv potrebujes spravne ovladace grafickej karty (ak nemas tak www.dell.com sekcia support a najdes si tam svoj notebook), a po nainstalovani ovladacov bud pravy klik na plochu - vlastnosti - posledna karta si nastavis spravne rozlisenie podla toho ake rozlisenie ma tvoj display, alebo vpravo dole ikonka ovladaca grafiky a tam sa to da tiez nastavit.
Mohla by byt aj v BIOSe nejake nastavenie napr. ak sa dany notebook predava s viacerymi variantami displaya tak sa tam moze dat nastavit spravny, podla toho aky display v tom notebooku je. Odporucam pozriet si ID cislo na spodku NB a podla neho na dell.com si dat vypisat konfiguraciu toho notebooku, tam budes aj vidiet ze aky v tom je display.

Mozes nam prezradit fyzicky aku mas klavesnicu na notebooku (mas tam nejake slovenske pismena, a poradie QWERTZ, alebo to je anglicka QWERTY alebo nemecka s pismenami Ü, Ö, Ä vpravo, alebo aka?)

Co mas nastavene v ovladacie panely - miestne a jazykove nastavenia - druha karta - tlacitko detaily - ake tam mas nainstalovane klavesnice a aku klavesnicu mas navolenu ako standard? Navol si standardnu klavesnicu taku aku tam mas v skutocnosti (prip. si tam pridaj novu ak tam neni este v zozname taka aku mas a nastav ako standardna).
Ak tam mas viac klavesnic tak prepinas to pomocou lavy alt - lavy shift. alebo na ikonke s napisom EN alebo SK alebo CZ vpravo dole.

To si kupoval ten notebook asi na blsaku.
Anglicka USA ma zavinac @ na Shift-2, mas ho nakresleny na klavese 2?

Ak ano tak si pridaj do Windows aj klavesnicu anglicku US a potom ked si ju prepnes (lavy alt-shift) tak ti bude suhlasit vsetko aj ciarka aj bodka (za predpokladu ze tam mas v tom NB anglicku US).

Ked budes chciet pisat aj ceske pismena tak si to vo Win prepnes na cesku a budes pisat spamati (rozlozenie ceskej: http://www.terena.org/activities/multiling/ml-mua/t est/kbd-all.html#Czech) alebo si kup ceske nalepky na klavesy a prelep si to aby si vedel ze co kde mas na ceskej klavesnici.

to nastaveni se dela klavesou fn mezi altem a ctrl stisknes fn+f7 mas automaticke rostazeni obrazu na velikost palcu obrazovky fn+f8 je CRT/LCD

PRESNE TAKHLE JE TO NA DELL

jinak neni potreba neustale prepinat klavesnici jenom se staci naucit pouzivat tlacitko Fn spravne...