Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem FPS drop RTX 4080 Super OC

Ahoj,

před cca 10 dny jsem si postavil nový PC, komponenty viz screenshot https://ibb.co/8sPmTLB (RTX 4080, 7800X3D). Dropují mi FPS, test proběhl na KDC, Hunt Showdown, Counter Strike. Zkoušel jsem se pohrabat v BIOSU (updatoval jsem), odinstaloval a nainstaloval jsem aktuální ovladače pro NVIDII, v NVIDIA panelu jsem vyzkoušel snad vše, co jde... Po restartu PC běží pravděpodobně vše, jak má.

Natočil jsem to na youtube:
1. Když FPS dropují: https://www.youtube.com/watch?v=XX4Xr9lxqGc
2. Po restartu PC: https://www.youtube.com/watch?v=KQqM0gzEDuU

V levém horním rohu si můžete všimnout, že mám po restartu ve stejných hrách o cca 100 FPS více. Už nevím co s tím, tak píšu sem... nejradši bych ten počítač vrátil, už fakt netuším, řeším to týden vkuse.

Za mě:
Kdyby bylo něco špatně nastaveno z HW hlediska tak se to neopraví samo po restartu, když chyba nastane, tak si bere grafika o cca 100W méně a i tak píše v MSI afterburneru, že jede na 100%. Mám čistou instalaci windows 10, hry ze steamu a poté co jsem si všiml chyb jsem si stáhnul AIDU, MSI afterburner apod., abych mohl chybu lépe trackovat.

Za jakoukoli radu, pomoc, budu moc rád.

Díky,
Tomáš

Všetko je tak ako má byť... Teploty máš takisto ok .

Zdroj tvojho problému je zlá optimalizácia hry a to je pri takýchto hrách normálne

Zároveň si uzamkni FPS. Nechápem načo potrebuješ aby ti meradlo ukazovalo viac ako 300FPS ked ti ich monitor nevykresli

Ahoj,

díky za názor, to si právě nemyslím, jelikož běží po restartu vše jak má... napadá někoho něco jiného ?

Hunt Showdown, před restartem PC: 140 FPS, po restartu 220.
Counter strike 2: 200 FPS, po restartu 480.
KDC: 20 FPS, po restartu 130.

Ostatní hry jsem nezkoušel.

Před restartem mi přijde i PC takový pomalejší, delší načítání z M2 apod.

Update: Mám 240hz monitor a unlocklé FPS mám právě proto, abych lépe zjistil, kde je problém. Vím, že mi PC může počítat 1000fps a monitor mi ukáže max 240.

Díky,
Tomáš

Není, teď jsem jeste jednou odinstaloval ovladace NVIDIe, nainstaloval aktualizace AMD chipsetu (uz zkousim cokoli) + restart a deje se stale (ale musi se pockat, chyby se projevujou treba hodinu od restartu). Uz nevim co s tim, volal sem do alzy ze budu vracet cely PC, ale krabici mam jen ke grafice (coz by nemel byt podle COI problem - netusil jsem jaky sr-ni s tim bude a PC si chtel samozrejme nechat). Zkousel jsem vsechny navody na ytb, vsechny co jsem nasel na redditu, rucne jsem zkousel veskere nastaveni v BIOSu, rucne jsem prenastavoval temer vse v NVIDIa panelu, doinstaloval jsem i nejaky ten NVIDIa expirience (optimalizace pro hry). Proste uz netusim, kdyz si koupi clovek pc za 70k a nonstop s nim neco musi resit tak je frustrace pomerne vysoka :-). U zadny sestavy se mi tohle nikdy nedelo, proste se slozil, nainstaloval cisty windows, aktualizoval ovladace, BIOS a bylo vse done. Vypada to, ze budu znovu pouzivat muj 1070ti peklostroj, se kterym nic nebylo ani kdyz sem do nej vylil vodu. Teoreticky muzu jeste stahnout od microsoftu WIN11, ale buh vi, co me bude cekat tam.