Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kontrola herní PC sestavy

Zdravím,

rád bych požádal o radu ohledně sestavy počítače, kterou zvažuji koupit. Uvažuji o této konfiguraci (popř. jiné, ale v podobné cenové hladině): Order1.htm?list=1#sel=107786520

Mohli byste prosím posoudit, zda jsou komponenty kompatibilní, dobře sladěné a jestli poskytují optimální výkon za danou cenu? Pokud byste měli nějaké návrhy na úpravy, které by zlepšily poměr cena/výkon, budu vděčný za vaše doporučení.

S pozdravem

Jakub

Posílám tedy komponenty v textu:

Endorfy Fortis 5 Dual Fan
ADATA XPG CORE REACTOR 850W
Kingston KC3000 2TB
Intel Core i7-14700KF
ASUS TUF GAMING Z690-PLUS WIFI
GIGABYTE GeForce RTX 4070 SUPER WINDFORCE OC 12G
NZXT H5 Flow Black
Kingston FURY 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36 Beast Black

Díky.

Děkuji za radu.

Můžete k dané sestavě nějaké konkrétní zdroje od zmíněných značek doporučit?

Intel jsem amatérsky vybral čistě podle bodového hodnocení z této stránky (cpu_list.php), ale jsem si vědom toho, že v poslední době společnost Intel mnoho lidí nechválí. Existuje nějaká vhodná alternativa k tomuto procesoru ze strany AMD? Budu rád za jakákoliv konkrétní doporučení.