Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno EXCEL vzorec (counifs)

xls tabulka
v prvom riadku poradove cislo dna v mesiaci (1-31)
v druhom riadku cislo
v stlpci 32 potrebujem spocitat pocet sobot ktore maju zadane cislo > ako 5
skusam to cez cuntifs, da sa zadat viac podmienok, ale nedari sa mi to hoto vzorca zakomponovat podmienka len sobota weekday(bunka;2) . . . .
mozezm to spravit ako test na kazdu bunku . . . if(A1;je sobota a je viac ako 5?);1;0)+if (A2 je sobota a je vecie ako 5 . . . . ale to snad nie

nechcel som to tu komplikovat, kombinacia poradoveho cisla dna z prveho stlpca a nazov listu - mesiac rok . . . .
Na testovanie som si zadaval do weekday datum napevno . . . .
Ide o to, ako zapisat fkc weekday do podmienky v countifs . . . ak to vobec ide.