Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem blokovanie sťahovania súboru

Neviete niekto poradiť ako vypnem blokovanie sťahovania súboru v prehliadači?

sťahujem dokumenty .docx klasika word z našej internej aplikácie vo firme a súbory sú nazvané číslom a to napr. 1234.docx takto to používame roky a zrazu neviem čo zase zbehlo za update a súbory mi blokuje nechce sťahovať stále musím kliknúť na menu a ponechať súbor a neviem kde by sa to mohlo vypínať.

len toto musím robiť stále pri stiahnutí súboru a v nastaveniach som to nejak nenašiel. prikladám screen ako to vyzerá.

Áno je to možnosť ale v inom prehliadači sa mi neaplikujú firemné politiky takže mi je pohodlné ho používať a keďže beží tiež na jadre chromium tak nemám nejaký extra dôvod prejsť na iný len mi je divne že sa takéto niečo nedá nastaviť. Aspoň nie nejak intuitívne užívateľský. Teda neprišiel som nato

ale jestli u vás nejsi náčelníkem it, paranoidní a nesmyslnou firemní politiku pro stahování "nebezpečných přípon" nezměníš.
nemůžeš proto na firemní účely používat jejich edge, a na soukromé hlouposti nějaký jiný (portable) prohlížeč?

když je to ve firmě, možnosti nastavení mohou být omezené.
anebo firma používá antivir, který to nastavení blokuje po svém.