Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nestabilita core i9 14900k

Dobry den, chci se zeptat jestli nekdo nema informace ohledne reseni nestability procesoru 9 generace od intelu. Ja to vyresil podtaktovanim v biosu z x56 na x55 a prestala mi vyskakovat chyba ze je nedostatek videopameti. Ale po novych updatech ve fortnitu mi opet crashuje hra. Nyni to dela jen u fortnitu pravdepodobne, ze je to nejnarocnejsi hra na hw. Dalsi snizovani v biosu z x55 na x54 uz nechci delat. Snizovani vykonu pak ztraci efekt a nekupoval jsem si i9 14k abych snizoval porad vykon kvuli nestabilite. Tak se chci zeptat jestli nekdo neco o tom nevi jak se tohle da resit. Jestli vam vymeni kus treba v obchode nebo jestli se to nejak vyresilo, nemuzu dohledat na internetu, treba je to stale v procesu reseni. Diky za odpoved.

Normálně bych reklamoval, a basta. Vymění za nový, a třeba to bude OK, pokud ne tak repeat. A až vám po třetí reklamaci vrátí peníze, tak dostanete rozum a koupíte si místo Intelu něco s AMD.

(sám mám teď aktuálně v reklamaci dva Intel CPU, z neherních sestav - to se fakt nikdy nestávalo, a že se v těch počítačích vrtám 30+ let...)

ale jo, stávalo. Nvidii třeba chcípaly mobilní grafiky, desek Dell D630 mi vyměnili snad 30 kusů, některé opakovaně.
Faktem prostě je, že intel je už asi 5 let totálně v prdeli a teď to přehnali s "továrním OC"

Ja myslel "nestávalo, aby odcházely procesory od Intelu". Teda, trochu kecám, éra Slot 1 "tabulka čokolády" Pentium II s externími L2 cache, to byl celkem průser. Ale až na tohle byl na Intel vždy celkem spoleh.
(neřeším nesmyslnou spotřebu a poměr cena / výkon, jen spolehlivost jako takovou)

Zkusil bych....

"Please try the following steps:

-Install XTU, run AVX2 test, and check if the processor passed that test, if it fails, please change the next BIOS settings:

Advanced (F7)

AI Tweaker

SVID Behavior: Change to “Intel’s Fail Safe”

-Reboot the OS and test again

-Run the games as well and see if the issue happens again

Regards,

Albert R.

Intel Customer Support Technician"

A ještě se podívej sem:
https://www.gamerevolution.com/guides/959377-the-finals-out-of-video-memory-error-fix-why-does-it-say-im-out-of-vram

No to je prave to co jsem nechtel delat, davat to niz na x54, uz jsem to stahl z x56 na x55 a chvili to jelo v pohode, ale asi ti budu muset udelat no, ale to je pekne nahovno, tak clovek si koupi i9 14k aby mel silny procesor a pak ho musis stahovat na vykonu… mozna zkusim preklamovat, jestli vubec obchod se k tomu nejak postavi a koupit amd