Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupili byste zákadní desku s integrovaným Atomem 330?

konkrétně tedy tohle:
http://www.alza.cz/zakladni-deska-intel-d945gclf2-l ittle-falls-2-d100648.htm
pár dotazů:
1) je větráček úplně tichý
2) utáhne to mini ITX zdroj 80W s jedním pevným diskem, DVD-RW a Skystar2
3) na HD video asi nestačí?
4) pokud osadím 2GB Ram poběží na tom /nedej bože/ Vista ?
5) hry nehraju (leda tak Fish Fillets)

Asi všechno :-)

Drobná úprava předmětu (anarchist)

mám tuto desku v "HTPC"

ad 1) rozhodně není, okamžitě šel pryč a na(d) jeho místo velký 8cm tichý systémový fan
ad 2) moje sestava má max. 50W (se starším a žeroucím diskem od Seagate) - takže se asi vlezeš, ale bude to o chlup
ad 3) netestoval jsem, ale teoreticky by to nižší HD mohlo dát (minimálně v Tučňákovi)
ad 4) proč by ne? Jen to bude asi trochu pomalejší

Intel se potřeboval zbavit starých čipsetů 945 tak vymyslel procesor se spotřebou cca 5W a k nim balí tyhle zastaralé čipsety se spotřebou 22W. Procesor nic moc výkon, hd video - nestíhá ne viz recenze
http://www.techbit.cz/intel-atom-dual-core-330-vypl ati-se-dve-jadra?page=0,2
http://www.zive.cz/Clanky/Ohlasy-ze-sveta-test-dvou jadroveho-procesoru-Atom-330/sc-3-a-143818/default. aspx

Když už tak bych si vybral klasickou desku a intel E5200. Pozor miniskříně se zdroji mají hlučné větřáky.

Si asi nieco nepochopil :) V mobilnej vetve nie je 945ka zastarala (novsia je len 965, a GM45 ktora bola vypustena len pred mesiacom). Pokial sa nemylim tak atom bezi len na modifikovanej 945ke, takze nie je to "zbavovanie sa" ptz museli vyvinut novu modifikovanu verziu, zrejme kvoli tomu ze o to bol zaujem kvoli rzchlemu vyvoju (staci mierne zmodifikovat existujuci 945 design). Pre atom je original od intelu aj novy chipset tzv. pulsbo (platforma menlow) robeny specialne pre atom. Ani neviem ci uz bol oficialne uvedeny mozno este nie. Ten je ale ak sa nemylim hodne oreznay (nie je v nom tusim ani SATA ani nic) tak je ta 945ka IMHO mozno aj lepsia volba ak chces univerzalnejsiu platformu a nie nejaky notebook v ktorom nic nebudes nikdy menit. Spotreba mobilnych intel chipsetov je celkom OK ked ich nevytazujes na 100% (powermanagement nacpali uz snad uplne na vsetky draty ktore z toho lezu :) takze papierove udaje vykonu treba brat s rezervou ak to je mysleny max. vykon. Treba si aj uvedomit ze v tom northbridge je aj 3D grafika.

Co sa tyka vykonu ano je to slabe (visty by som tam urcite necpal), ale o to tam predsa ide (slabe ale usporne)

//edit: pozeram ze na tejto konkretnej doske nacpali desktop chipset ::) Nejak mam v tych oznaceniach teraz bordel (945GS) ale keby mi islo o minimalisticku spotrebu to by som asi nebral. To nemaju nic s mobilnym chipsetom?
pre info atom radsej by som hladal nieco s Mobile Intel® 945GSE Express Chipset Ak neni nic tak moze byt aj ten desktopovy.

P.S. 945 asi volili pre modifikaciu pre Atom asi lebo keby na to pouzili 965 tak by to zralo este viac...

Nejde to ani so starymi desktopovymi 945. Aj tie desktopove pre atom su modifikovane a teda IMHO relativne nove (len ma zarazilo ze naco intel modifikoval dva rozne chipsety ked by stacil jeden).
Keby si atom nacpal na staru 945ku (napr. 945G alebo 945P) tak by IMHO nesiel alebo dymil, prip. obe :)

Ohledně té zátěže si nemyslím že by někdy toto PC běželo na 100% výkon. Hlavnně proto, že nejčastěni poběží buď již zmiňovaná Skystar2 nebo sreamovaná rádia. Pro zajímavost nyní Skystar2 zatěžuje historické PIII Copermite 1GHz na 40% (OpenSuse 10.3) Od toho Atomu si slibuji hlavně tu absolutní tichost a nízkou spotřebu.