Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odeslání E-mailu pomocí VBA

Ahoj, potřeboval bych poradit s VBA kodem pro odeslání emailu z Excelu.
Používal jsem kódu shell (start mailto:?................
nyní jsem pořídil nový PC s WinWista a Office XP a Excel mi s programem WindowsMail nespolupracuje.
Poradí někdo?
PS: Outlook instalovat nechci
Díky moc:puff:

VBA má metódu SendMail, pomocou ktorej sa dá poslať celý zošit. Neumožňuje poslať text v tele správy, nevie nastaviť CC ani BCC a ani odoslať ďalšie prílohy, ale mala by fungovať aj s Windows Mail.

Ďalšia možnosť je vytvoriť/opraviť vo Windows Vista asociáciu poštového klienta s protokolom mailto - potom by to malo fungovať rovnako ako predtým. To by sa ale muselo robiť na každom počítači, kde to budeš používať. Vistu nemám, takže podrobnejšie neporadím, ale cez Google by si k tomu mal nájsť toho dosť.