Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přehřívání procesoru při zapnutí PC

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, mám vodní chlazení, cca 3 roky staré, někdy jak zapnu počítač, tak procesor jede na 0%, ale teploty jsou od 80-93 stupňů, tak počítač vypnu a zapnu po několika minutách a teplota klesne na běžných 33-38 po chvilce, ale někdy se mi to povede až na 3 pokus, tak se chci zeptat, jestli je vodní chlazení už v háji nebo jestli není problém jinde. Zde jsou když tak specifikace PC.
AMD RYZEN 5 5600X
Silentium NavisEVO ARGB 240 AiO
GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0)
16GB HyperX Fury Black 16GB 3200MHz
Grafická karta-GTX 1080 Gigabyte
Case-SilentiumPC Signum SG7V EVO TG ARGB SPC250
Zdroj- 700W FSP

ja tim chtel rict jen to, ze tam celou dobu mel byt bezny vetrakovy chladic a zadneho polsko-cinskeho problemu a vyhozenych penez by ses nedozil.
na dalku ti ten aio asi nikdo neopravi.

proc ti procesor po zapnuti extremne hreje muze byt jina vec:
- nejsou nainstalovane ovladace k desce a ona neumi powermanagement (ale w10+ si je maji dodatecne stahnout samy)
- stahnul jsi spyware co ti vytezuje cpu na 100%
- nainstaloval sis zbytecne nesmysly, co se samy spousti po startu na pozadi a nekontrolujes to.

chladíš stupidních 65w. to není intel, kde 65w ve skutečnosti znamená 150.
to uchladí i toto: https://www.czc.cz/akasa-alucia-h4a/389583/produkt (nedoporučuju, jen pro ukázku)

a nepíšeš, jestli jsi vůbec kontroloval parazitní procesy (bloatware, spyware):
- proti adware a spyware jednoduchý adwcleaner
- pro kontrolu spouštěcích míst = ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy)
- pro kontrolu procesů v paměti = process explorer
- zobrazení aplikací komunikujících s netem = ms tcpview