Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Veřejná IP adresa

Zdravím.
Z doby, kdy jsem byl ještě zaměstnám mám veřejnou IP adresu. Bylo to kvůli vzdálenému přístupu a ten už dnes nepotřebuji a potřebovat nebudu.

Mám windows 11 se zabezpečením, které je jeho součástí a nelezu na podezřelé weby.

Otázka zní - je veřejná IP pro "bezvýznamného člověka" nebezpečná a je důvod pro její zrušení?

Vycházím z toho,že ji nepotřebuješ.
Pokud za ni platíš,tak to jsou zbytečně vyhozené peníze.. Nicméně se to naproste ekvivalentně vyřešit,že tvůj PC nebude přímo připojen do internetu, ale za NATujícím routerem. Oh Wait, ty to tak nemáš? Pro kompletnost dodám, že je nutné dbát na bezpečnost routeru - ten bude mít vyřejnou adresu.

Realne nebezpecenstvo je minimalne.
V pripade hacknutia roura s verejnou ip adresou (napriklad deravy TP-Link, ci Asus) sa utocnik na 99.9% uspokoji s ovladnutim routra a nebude skusat nic na tvojej LAN sieti.
Utoky sa deju strojovo, strojovo ti napadnu router, ovladnu ho a dalej sa nic nedeje, len ho vyuziju pri pripadnom utoku na nete, ale LAN ich vobec nezaujima (naco aj).