Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vlastníci domén

ahoj vsem,

rad bych se zeptal, zda je mozne zjistit, jake domeny vlastni urcity vlastnik. oc mi jde? jde o to, ze obcas narazim na eshop (se kterym nechci nic mit) a pozdeji zjistim, ze je to jeden z eshopu stejneho vlastnika, jen je obleceny v jinem kabate.

jde to nejak zjistit?

dekuji

Kto vlastni domenu nie je podstatne, pretoze to moze byt aj poskytovatel webhostingu, co bolo v minulosti bezne.
Navyse kazda domena sa zistuje inak (ca, sk, org, com a pod).

Kazdy eshop musi mat jasne napisane obchodne podmienky, co vyzaduje zakon a tam si vies pozriet, kto dany eshop prevadzkuje, respektive zanho zodpoveda.
Slusny eshop ma zaroven okrem emailu a telefonu zverejnenu aj firmu, ktora esho zasstresuje spolu s adresou sidla firmy/vydajne/skladu, ci niecoho podobneho.
Akonahle tieto udaje chybaju tak treba eshop ignorovat bez ohladu na to, co ponuka.