Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SW OC sestavy

Zdravím, údajně se dá dosáhnout vyšších výsledků s GPU AMD RX 5700-XT Sapphire nitro+ než mám doposud s menším tuningem... Afterburner nebo AMD adrenaline... Ale nevyznám se tak jsem se přišel poradit.
Koupil jsem dell s3422dwg a rád bych se přiblížil výkonu abych ho mohl používat na maximální rozlišení co to jen jde. Když snížím rozlišení v mé nejvíce hrané hře (Black desert) tak se dostanu v klidu na 99% fps 60+ ale to nechci. Rád bych maximální rozlišení a aspoň se přiblížil stabilní frekvenci na 3440x1440. Preferoval bych samozřejmě 144FPs ale to už bude potřeba upgrade HW... Můžete kdyžtak doporučit meziřečí...
Děkuji za rady ❤

Sestava
UserBenchmarks: Game 78%, Desk 81%, Work 76%
CPU: AMD Ryzen 7 2700 - 82%
GPU: AMD RX 5700-XT - 93.2% Performing below potential (15th percentile)
SSD: WDC WDS240G2G0C-00AJM0 240GB - 148.7%
RAM: Kingston KF3200C16D4/16GX 2x16GB - 92.1%
MBD: MSI MPG X570 GAMING EDGE WIFI (MS-7C37)
SUPPLY: FSP650-80EGN
Chladič cpu: AMD Wraith Prism ? myslím

Výsledek Userbench
https://www.userbenchmark.com/UserRun/67969850

Monitor mas hybrid, ani 1440p rozlisenie (2560x1440), ani 4k (3840x2160)...ale s tvojim PC na plynule hranie v podobnych rozliseniach zabudni. Stary CPU, GPU skor na 1080p, maximalne 2560x1440 so stiahnutymi detailami. Je to ekvivalent RTX2070, necakaj od toho zazraky.
Ak nechces znizovat rozlisenie, tak v hre si zapni FSR / hociaku inu technologiu umeleho zvysenia rozlisenia, ak to podporuje a pofrci to na tvojej grafike. Alebo zniz detaily. Taktovanie ti prinesie mozno 5%, rozdiel nepoznas.
Ak ovladace GPU umoznuju zapnutie "integer scaling", skus to pouzit. Aj ked nastavis mensie rozlisenie, tak obraz by nemal vyzerat neostry.

3440x1440
Full Screen
Remastered
SSAO On
Textures: High
VSync off
Freesync ON
Adrenaline software GPU - Auto Overclock
AMD FidelityFX: Ultra Quality

Podle lokace FPS nad 60+ v 99%
Adrenaline píše Average FPS 79,5
95th percentile 13ms...
GPU taktuje až na 2089Mhz....
Dokáže tahat až 260W
životnost nevím jak dlouhá bude
Nechám aspoň přepastovat pro jistotu.

https://www.youtube.com/watch?v=K9_YBmi9GTg
Youtube trochu zkresluje. V realu to vypadá lépe...

Tak asi už ok. Na tu grafiku musím říct že spokojenost. nečekal jsem že to tak vytáhne při tomto rozlišení a detailech... Předpokládám že s fine tuningem by se to dalo ještě trochu vytáhnout a snížit teploty. Ale provozní teplota na tuto grafiku je údajně v normě tak už na to radši šahat nebudu. Maximálne snížím detaily o trochu pro lepší FPS. BDO je hra, která má takový fajný fantom. Čím více fps tím více DMG.