Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sestavení PC i7-13700

Dobrý den, měl bych dotaz na sestavení PC.

dostal jsem požadavky viz níže:
Processor: Intel i7 – 13700
Memory: 32GB RAM
Hard drive: 500GB+ SSD
Connections: 4x USB3.0
Wi-Fi Capability (or addtl.Wi-Fi Stick)
System: Window 10 / 11 64 bit

A doporučení na PC: produkt

S tím, že pokud se dodrží parametry výše, není nutné kupovat takto hotovou sestavu.
PC bude sloužit na práci s Photoshopem na 2 monitorech.
Bohužel z podmínky i7-13700 s největší pravděpodobností neustoupí.

Chtěl bych se tedy zeptat, zda je zde nějaké lepší řešení v této cenové relaci ?

Děkuji za jakýkoliv postřeh,

David B.

photoshop podporuje hw akceleraci pres lepsi grafiky, snad uz od modelu xx50, viz jejich stranky.
ten parni hdd v sestave bych nebral vazne, nema cenu ani zadarmo.
intel na leto neni nejlepsi napad, s tim mel prijit v zime.

ja se hernimi pc nezivim a vykon cpu me moc nezajima, neznam konkretni typy.
ze intel vykonove nestiha a potrebuje dvojnasobny prikon cpu, aby byl aspon v zavesu za amd, na tom uz 5let neni nic tajneho.

lidi muzou mit zvlastni pozadavky, ze jim intel vic vyhovuje, ale divil bych se, kdyby to byl zrovna photoshop.
kdysi byl lepsi na zpracovani videa, ale i to uz je hodne let. kvuli prikonu a atomum musel opustit avx512 a leccos je za ty leta jinak.

mozna vygooglit pozadavky na photoshop s podporou grafik, na mobilu se takova vec hleda spatne.

Děkuji, zkusím pogooglit ještě trochu více. V podstatě mi jde o to, že mi přijde zbytečné za 25k kupovat setup s integrovanou grafikou, když by asi šlo něco složit kolem 25k s dedikovanou.
Jen osobně nevím ani jaký je rozdíl mezi základovkama co vše musí splňovat atd.
Když bych v z laického pohledu naklikal třeba tohle : kody
Tak kdybych nějakou takovou sestavu osadil GPU za 4,5k tak to musí být lepší než ta hotová sestava od Dellu, ne ?

muze byt lepsi, pokud to zas nezabijes smejdskym nvme. (kc3000 kdyz uz)

fak zalezi pro koho to skladas.

dival jsem se: za 4.5t je jednovetrakova rtx3050. myslim ze pri malem zatizeni nevypinaji otacky na nulu a furt je trochu slysis.
na hry je to slabe - myslim ted na domaciho pidlikace webu, co pul casu radsi pari hry, ktere na tom nepujdou rozumne hrat. a aby platil +4.5t jen kvuli photoshopu, to asi nebude chtit.

poloprofik co si tim vydelava by radsi grafiku se semipasivnim modem, to podle me umi az vicvetrakove karty, doufam ze nekecam. a zase nepotrebuje, aby mu hluk nahrazoval chladic primotopneho intelu, mel by tu volbu zvazit.
mozna by to chtelo ryzen s integrovanou vega grafikou, at to obchod preda funkcni. s tim si chvili hrat, ale:
jako vykonnou grafiku vzit 3060 z bazose, vybrat podle recenzi tichy model (rada ventus to neni).

uplny profik si nejspis koupi znackovy pc se zarukou.

stejne tak prosklene pc jsou pro deti. anebo dnesni pc s celem se sviticimi vetraky, ale tys bral snad normalni model.

Není to moje parketa, ale skoro určitě pro PS potřebuje slušnou dedikovanou GPU (ne nutně pařanskou). Resp. bude fungovat i s iGP, ale některé operace budou otravné a při ceně PS je nesmyslné na GPU šetřit.

Tudíž sestava o komponentech něco jako je zde ? kody
Jenom ověřím zda tyto komponenty mohou spolu fungovat, jestli není potřeba lepší chlazení/základovka nebo podobně.

Nebude se na PC dělat raketová věda, potřebuji se jen dopracovat ke komponentům, které spolu chodí.
Samozřejmě další věc je nějaká ta hlučnost...
To bych se zkusil podívat například na dual 3050, zda na tom nebudou trochu lépe, těch pár stovek rozdíl už se řešit nebude.

Beru v potaz, děkuji.
Už to vidím, zvolil jsem špatně SSD, nahrazeno 500GB pro PC + bude přikupován 4TB HDD na zálohování a uchování jiných věcí.

Doplnění: kody
Chladič s polopasivním módem, zdroj jsem přidal s certifikací gold+ 550w, dal jsem správný SSD.
Ještě zkusím najít GPU se semipasiv módem.

Doplnění 2: Osadit kartou : ASUS Dual GeForce RTX 3050 V2 OC Edition 8GB
zde jsem našel semipasivní mód, za 6000,-

Super, děkuji za ujasnění. Nyní už znám zkratku nvme, moje chyba.

Postačí k němu základovka kolem těch 2500,- ?

Dělal jsem si nějaké porovnání grafik a samozřejmě jsem se dostal až k RTX 4060
Když vezmu navýšení ceny SSD tak už je to 26t rtx4060.
+ případně další 1-1,5k základovka.

Kdybych vás mohl poprosit poslední názor co do toho tedy hodit ?

Myslím si, že bude dostatečná rtx3050 jak doporučil Medvěd.
Ale stejně tak mě zaujala asus-dual-geforce-rtx-3050-v2-oc-edition-8gb_d653039.html rtx3050 dual (převážné kvůli tomu semi-passiv módu) - Beru zpět je u všech výše zmíněných jen pod spousty jinýmy názvy

Update: Zvolím tedy cestu Dual RTX 3050 8 GB jako "zlatý střed"
Je všeobecně rozdíl zda vzít Asus nebo Msi (Rozdíl 100kč)?

chapu ze se chces vejit do ceny a neprekracovat.
podle testu pro photoshop vychazi, ze nejake urychleni uz je od rtx3050, ale over si to googlem nebo ve foru adobe.
vis ze potrebujes kartu co umi vypinat vetrak.

fotosopistu pak upozorni, ze rtx3050 moc neni na hry, at s tim pocita.
rozdil mezi lowend1 a lowend2 nejde poznat, je asi jedno co vezmes