Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nelze se spojit se serverem dhcp

Zdravím, nevíte proč se mi nejde na notase připojit přes ethernet? piše mi to "nelze se spojit se serverem dhcp" když kabel zapojím ukaže se dole ikona připojeni ale hned zmizí, nevi někdo co stim?

oni maji historicky router nebo ty mas historicky ntb?
dokazes opsat typ sveho ntb ze stitku, nebo z info windows? (system, o aplikaci)

pokud bys vedel co maji za router, i toby pomohlo.

kdyz prilozis obe koncovky tveho sitoveho kabelu k sobe, maji barvy ve stejnem poradi? (jestli ne, vem rovnou jiny kabel)

sorry, musel jsem předchozí formátování smazat.
mě nějak zmátlo že se připojuje u kamaráda, na mobilu je thread míň přehledný.

tím pádem mu nic nebrání si přečíst typ vlastního routeru, protože kombinace "100mbit router + ovladač 1gb síťovky + dhcp na routeru" bývá občas nestihnutelná ve 20s limitu, pak windows prohlásí že nespojeno.
jiný 8-žilový lan kabel na odzkoušení doma najde taky, nebo si pučí u známého.
no a typ vlastního notebů, nebo přímo typ síťové karty ze správce zařízení - to měl mít už v úvodním dotazu.

jako bonus se může rozepsat, jestli je to originální instalace od výrobce, nebo bohužel vlastní, to někdy vysvětluje nefunkčnost periferií.