Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teploty CPU v ntb

Dobry den, jsem zvykly na deskopy a ted mam ,,novy" ntb Legion 15ARH05H (z bazaru). Moje otazka je: je normalni, ze se na plose teploty cpu pohybuji kolem 85 stupnu? Diky

Dobrý večer
Toto asi moc normální není

Správce úloh a koukni co to žere

edit:

Pokud ve správci úloh nenajdeš nic podezřelého tak je to (z bazaru)
tam už může být cokoliv, teoreticky i chladič ucpaný prachem.
Pokud troufneš, vyčistit, nebo lépe profouknout sprejem se vzduchem.
Případně větší rozborka, ale...to je na tobě,
nebo zpět za tím kdo ti ho prodal, ať se postará
Víc mě v tuto chvíli nenapadá

Nechal sis ho předvést vlastně?

Předvést úplně ne, nebyl na něm nainstalovaný Windows, pán se mnou ale stále komunikuje, takže se s nim mohu dohadovat. Nevim, jestli je to blbost, ale může to být třeba ještě nenainstalovanými ovladači (jestli tedy jsou ovladače na CPU)?

To podtržené je aktivní odkaz, neboj kliknout
Je tam ke stažení, uvidíš co dál

edit

Takže jestli si to Win nestáhl sám

toto jsem zazdil
Asi máš desítky
U jedenáctek bych jim asi věřil, ty už jsou chytřejší o kus dekády,
ale u desítky bych ho na tuty nainstaloval

Teoreticky, no už si je tam měl vlastně
Šlo o tu teplotu prvně
Viz moje první odpověď, sledovat co se děje ve správci úloh případně
Teoreticky i ten chladič, ale to nech úplně nakonec
Však zkus, za to nic nedáš, aspoň si pohraješ;-)
Dál nevím, možná tu někdo něco...

OK, já nejdřív zkusim nainstalovat ty Win10 a pak kdyžtak, kdyby nic, zkusím to co říkáš. Ve správci úloh jsem nic nenašel...
Edit: možná je tam ten chladič nějak blbě, protože teplota od zapnutí podezřele stoupá... Pán, který mi to prodávat říkal, že to přepastoval. Ptal jsem se, zda tam nedal té pasty moc, ale prý ne. No taky kdo ví, kolik pasty je u něho akorát...

pardon, ale ten systém instalovalo nějaké čuně, viz: https://pc.poradna.net/files/98672-spravce-zarizeni-04-06-2024-14-4-png
ty sis ani neprotáhnul dolů to okno, ať vidíš celou kategorii "neznámých zařízení" s otazníky - nic takového tam po správné instalaci nesmí být.
jestli ti to v tom stavu prodali, je to docela průser.
- buď ten prodávající neumí instalovat, což je menší otravnost, ale řešitelná
- nebo je hw vadný, proto se nedetekuje a ty budeš ztrácet čas reklamací, případně jsi vyhodil peníze z okna.
- třetí možnost co uvádíš mě nenapadla: že to původní pastovatel dobře nesložil. a proto se nevyplatí kupovat výkonné "herní ntb" od domácích instalatérů.

OK, já nejdřív zkusim nainstalovat ty Win10 a pak kdyžtak, kdyby nic, zkusím to co říkáš.

je dost nezvyklé rozhodnout se instalovat všechny ovladače až podle toho, jestli to topí. to pak nemá smysl kupovat "herní ntb", když to celé pojede na třetinu výkonu.
w11 tam samozřejmě jdou, zas tak staré to není. jen možná budeš muset shánět ovladače u jiných výrobců.

a nakonec ke kartě gtx2060 nacpané v malém 15" ntb - hřát to určitě bude, tdp grafiky je 115w, s tím je potřeba počítat.
tady mají úspornější údaje 80-90w, možná rovnou předpokládají omezení výrobců ntb v biosu s ohledem na výdrž a teploty.

Tak je ten chladič buď vadný nebo špatně doléhá. Pastu mezi CPU a chladič dávals? Ono brát něco z bazaru a mít takové teploty bez zátěže, tak bych to před koupí pořádně zkontroloval celé chlazení.

Tak po druhém restartu systému je naštěstí vše zatím OK, teploty CPU se pohybují v rozumných hodnotách a chladiče tedy konečně nemusí jet na maximální otáčky. Moc díky všem co sem psali, že mi byli ochotní pomoci.

Pro lidi se stejným problémém: mě pomohlo přeinstalovat systém a nainstalovat všechny ovladače včetně těch chipsetových, o kterých jsem ani nevěděl že existují.