Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nastavení Total Commander pro přetažení souboru z Plochy

Zdravím.
Používám TC a Windows 11 a nejsem si vědom, že by dříve nebylo možné přetáhnout soubor třeba z Plochy do okna TC. Abych přesunul soubor z Plochy do TC musím použít CTRL-X a CTRL-V. Mám ale za to, že dříve jsem ho z Plochy jen přetáhl levou myší nad panel TC a soubor se přesunul. Jistý si tím ale nejsem. Nepoužívám to zase tak často. Teď se při pokusu o přetažení kurzor myši změní nad panelem TC na něco jako dopravní značka zákaz stání.

Díval jsem se do konfigurace TC (zaškrtnuto Použít základní metodu kopírování) a nenašel možnost to změnit. Je to je mou nepozorností že jsem v TC takové nastavení nenašel, nebo je to vlastnost windows?.

Řešení:

řekl bych že to je tím, že TC spouštíš jako správce ...

mrkni jestli nemáš na zástupci na záložce zástupce, tlačítko "Upřesnit" a volba "spustit jako správce"

Nastavení TC kopíruji po nové instalaci windows z předchozího a mám ho už nezměněné snad 10 let.
Všiml jsem si toho už dříve, ale až dnes jsem to hledal v konfiguraci a nenašel.

co přesně a kam se snažíš nakopírovat

Omylem jsem stáhnul instalačku DxO na Plochu místo do My Downloads. Čapnul jsem staženou instalačku myší a chtěl jsem ji přetáhnout (přesunout) do TC tam, kde ji chci mít. A nad oknem TC se objeví místo šipky myši černá značka zákaz zastavení. Print screen to nezachytí, tak nedávám ani obrázek.
Nepomůže ani současné stisknutí Shift, Ctrl nebo Alt.

nikdy tento mysoidni presun nepouzivam, uzivatele pak s "nechtenym" presunem celych adresaru nadelaji vic skody nez uzitku.

tu instalacku muze drzet na starem miste antivir nebo jiny hloupy doplnek windows.
jiny typ souboru ti takto presunout jde?

Zeptal jsem se na to AI Gemini a toto je odpověď kdy řešení 1 se mi nedaří použít:

Máte pravdu, že přetahování souborů z Plochy do Total Commanderu v systému Windows 11 nefunguje tak, jak by mělo. Místo přesunutí souboru se zobrazí zakázaný symbol.

Bohužel neexistuje žádná nastavení v Total Commanderu ani ve Windows 11, která by toto chování přímo ovlivňovala. Existuje ale několik řešení, která vám pomohou přetahování souborů obnovit:

Řešení 1: Použijte alternativní metodu přetahování

Otevřete okno Total Commanderu a minimalizujte ho.
Uchopte soubor na Plochě levým tlačítkem myši a podržte ho.
Přetáhněte soubor nad minimalizované okno Total Commanderu.
Jakmile se nad oknem Total Commanderu objeví ikona složky, uvolněte tlačítko myši. Soubor se tím zkopíruje do aktuálního panelu Total Commanderu.
Řešení 2: Použijte příkaz "Otevřít v Total Commanderu"

Klikněte pravým tlačítkem myši na soubor na Plochě.
V kontextové nabídce vyberte "Otevřít v...".
V seznamu programů vyberte "Total Commander".
Soubor se otevře v Total Commanderu a vy ho budete moci manuálně přesunout do požadovaného umístění.
Řešení 3: Použijte klávesové zkratky

Vyberte soubor na Plochě.
Stiskněte klávesovou zkratku Ctrl + X pro vyjmutí souboru.
Přejděte do panelu Total Commanderu, kam chcete soubor přesunout.
Stiskněte klávesovou zkratku Ctrl + V pro vložení souboru.

Ahoj, netuším, jestli je to vlastnost TC, už ho dlouho nepoužívám. Místo něj používám Altap Salamander a vždy bez problémů. Klidně ho vyzkoušej, verze 4.0 je zdarma.
Je to taky klasický dvoupanelový správce souborů, takže se hned zorientuješ. Za zkoušku nic nedáš. Navíc má spousty možných pluginů včetně rozbalování archivů atd...

Jasné, já jsem odkojený ještě managerem M602 a právě Salamander mně ho připomíná, včetně klávesových zkratek. Jak ale píšu, verze 4.0 je dneska freeware a nic mně tam nechybí, takže měnit určitě nebudu. TC je taky fajn, ale ten je placený. Skoro bych řekl, že je to kopie 1 ku 1. Ale tam už stejně nic moc lepšího vymyslet nejde.

co to meles o starych psech a 30 letech s tc? ten shit se do verze 5.0 jmenoval windows commander, stal za to same co ostatni free managery.

domacim uzivatelum by teoreticky mohl stacit salamander 4.0:
- pokud nelezou pres sit na cizi pocitace s junction misto adresaru (typicky do profilu uzivatele na c:),
- pokud nejsou zvykli na vice tabu nez 1 panel.
+ na siti se vetsinou chova funkcneji nez tc, ale zalezi na konkretnim prostredi.

Kupodivu éru windows commander pamatuji. Stejně tak pamatuji důvod proč se WC stal TC a ještě dříve pamatuji éru m602. To sis možná ještě v uhláku hrál na havíře nebo byl pikantním snem svých rodičů. Takže si zkus zabručet někde jinde. ;-)

S tím, že je TC shit by asi nesouhlasili uživatelé. Podle oficiálních stránek Total Commanderu bylo staženo více než 100 milionů kopií programu. A já jsem jeden z těch, co mají koupenou licenci na TC (ano, jsou takoví co si i v té době sw kupovali a nekradli nebo dodnes neodklepávají 1,2,3) tak nemám důvod přecházet na Salamandra i když nepopírám, že může někomu vyhovovat.

tipuju že jsme oba stejně stejně staří / mladí: 30 let senility s tc, instalace m602...
(pokud sis ty a tvoji rodiče s něčím hráli, nech své obsese doma a netahej je na veřejnost, smrade)
ostatně dnes jsem byl u voleb. trotly tvého (a mého) věku jsem rovnou házel do koše - tahle země není pro retardované důchodce.
k čemu je ti 30let s tc, když tvůj podpis o tobě vypráví, že jsi i po 30 letech lama?

a protože se většinu dne pohybuju v síťovém prostředí, vím že i tc má své tupější stránky. takže jsem si kdysi zaplatil salám.

Sákryš, ty jsi se nějak rozjel, smrade.
Dnes jsem byl také u voleb a na retardy jsem nenarazil. Kde to prosím tě žiješ, že tam jsou takoví?
Že se ti nelíbí můj podpis nemusíš řešit přemírou alkoholu. Pak nebudeš psát podobné modra. A pozor, nepřiměřený alkohol ničí nejen ledviny a játra, ale i vztahy.