Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem IP kamera pomalé otáčení se při sledování.

Zdar.
Mám kamerový systém od Asecam.
NVR 1005005528172852.html
Sledovací kamera 1005005537890758.html
Dnes se mi podařilo rozchodit příkazem 80 v NVR PTZ sledování objektu. (Našel jsem to na Youtube.)
Funguje to jen je to moc pomalé a při běžné chůzi se kamera nestačí otáčet za objektem.
Pokud objekt ztratí z dohledu, tak se vrátí do výchozí polohy.
Nevíte někdo zda jde urychlit to sledování?
Díky za případnou pomoc.
Nastavení na sledování je zde. watch
Video jak ta kamera nestihá. watch

Neviem to posúdiť z tak krátkeho videa, ale kamera vidí najprv iba 1/2 tela osoby, následne sa osoba stratí za vozíkom...pre AI je to náročné, zachytiť nekompletnú osobu...
Keby si to testoval tak, že kamera vidí komplet celú osobu hneď ako vstúpi do záberu, potom by ju mohla snáď lepšie trakovať...
Iné zábery si neskúšal? Napr. sa prejdi od psej búdy po to naukladané drevo - tam bude kamera snímať celú osobu a nestratí ju...

A posledná vec: keď kamerou pohybuješ manuálne napr. cez mobil - dokáže sa otočiť o 180 st. ako rýchlo?

Záleží jak je nastavená síť - jestli NVR kamery od zbytku sítě odděluje, tak ano. Podstatné je jen aby se dalo dostat do menu nebo nastavení kamery - někdy stačí i z mobilní aplikace. U těchto levných čínských šmejdů jeden nikdy neví co za šílenství si výrobce vybere.

Tak jsem doma zjistil že kamera má pravděpodobně ip 10.0.1.19 kterou jí dalo NVR připojené na O2.
Detekoval to program LMS ale píše že kamera je of line.
Router to nenašel.
V kameře jsem nenašel reset tlačítko, tak asi to NVR budu muset připojit někam jinam mimo O2 a snad se ta IP spraví.

Podľa mňa sa úplne strácaš v IP adresách...
program LMS nepoznám, keď detekoval "pravdepodobne" ip 10.0.1.19....snáď Ti ten program detekoval aj mac adresu zariadenia - overíš zo štítku ip kamery...
nvr má zvyčajne na PoE portoch zapnutý DHCP server a prideľuje adresy všetkým kamerám postupne ako ich pripájaš, neviem o o tom, že by ich natvrdo menil...
reset tlačítko býva zvyčajne pod krytkou, kde sa strká SDkarta, ak nič také kamera nemá, budeš musieť dať dole celý kryt....hold made in china...
ak má predsa len kamera ip adresu 10.0.1.19 aká je Tvoja ip adresa pc, resp. routra ???

Edit:
toto som nejako opomenul...ak je kamera ofline, tak ju program nemohol detekovať...
dúfam, že ako externé napájanie pre kameru si použil nejaký zdroj aspoň 12V/2A...keďže je to PTZ kamera, bude mať o čosi väčší odber...

Ešte daj screenshot z toho programu LMS - kde je tá ip adresa kamery...
Keďže router aj Tvoje PC je v úplne inej sieti 192.168.1x ako pravdepodobne kamera 10.0.1.x - nikdy sa do kamery nepripojíš...

Keď zistíš ako je to s tou kamerou - či má naozaj tú ip adresu ako píšeš, potom si musíš kameru pripojiť rovno do pc - bez routra !!!, ktorému pre tieto účely /nastavenie kamery/ musíš zmeniť ip adresu na sieť, v ktorej je kamera - 10.0.1.x !!!

Ten SN kamery sedí - overil si si to? ak je to naozaj tá kamera, potom postupuj ako som písal vyššie:

1. odpojiť kameru a aj Tvoje PC z routra
2. nastaviť ip adresu PC na 10.0.1.100 /čokoľvek mimo 10.0.1.19/
3. zapojiť kameru rovno do LAN portu PC
4. pustiť program LMS - ten by mal mať možno aj nejaké nastavenia pre kameru....alebo webový prehliadač a pripojiť sa na adresu ip kamery = 10.0.1.19

Ako bolo pisane tak sledovanie objektu zabezpecuje kamera a nie NVR.
Ocakvat, ze noname kamera od cinana zvladne take veci ako sledovanie objektu v danej cenovej kategorie je viac ako naivne.
Toto nezvladaju dokonale ani zvucnejsie znacky s vyrazne vyssou cenou.
Ak chces sledovanie objektov a vidiet naozaj precizne pracujucu AI v kamere musis siahnut po zavedenych znackach.
https://www.vivotek.com/learning/feature-article/smart-tracking-advanced