Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Intranet.

Ahoj pánové. Mám prosbičku o pomoc ve věci Intranetu. Můžete mi doporučit/poradit, jaký český software pro intranet použít?
Český proto, že v onom konkrétním místě sice jsou počítačově znalí lidé ale jsou bez angličtiny.
Uvažovala jsem o Lotus Dominu ale díky angličtině a nepřijatelné ceně jsem to vzdala.
A cena je důležitá protože se jedná o neziskovku.

Byl mi doporučen SharePoint ale tam je problém v tom, že aplikace musí asi běžet někde na MS serveru, asi, a nenašla jsem nikde verzi Office, kde by SharePoint byl.
Předplatné na 365 je dopředu zavrženo kvůli tomu předplatnému.
A dále to musí běžet na jejich serveru. No oni nemají server. Jen centrální počítač na kterém jsem jim, před cca rokem a půl, nastavovala RAID, sdílení a práva.

Já vím, asi to je oříšek ale dokážete mi v tomto někdo poradit?

Děkuji.

Intranet má umět klasické informování na způsob www, sdílení informací, blog, komunikace mezi členy formou multimediálního chatu který by měl být kompatibilní s nějakou Android aplikací podobnou ICQ a pod.
Jde jen o to, aby šel poslat text, obrázek, zvuk nebo video. Nemusí to být vůbec nic známého.
Potom poslední - objednávkový systém na jídlo. Vysvětleno mi to bylo tak, že nechtějí nic složitého. Objednávka snídaní, obědů a večeří kde si v předpřipraveném seznamu jídel zvolí jedno ze tří na konkrétní den v týdnu.
Toto potvrdí a odešle se to osobě, která se o jídlo stará.

Podle mě by na toto byl nejlehčí lokální web server ale s tím jim nedokáži pomoct. Toto nezvládnu. Dívala jsem se na ten SharePoint. To by byla brnkačka ale nevím jak to funguje a jestli je možné toto provozovat i lokálně.
A vůbec nevím kde ten SP hledat když není ani v Office Professional Plus.

Přístup povolen pouze po registraci v podobě jméno, příjmení, alias, telefon, email, heslo.
Přístup i z venku přes internet.

To jsem vyjmenovala úplně vše.