Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internet nefunguje

Dobrý den, v rodinném domě máme 2 tp link extendery, které jsou napojeny na wifi venkovní kamery. Z ničeho nic se mi nejde připojit na router ani ethernet/wifi. Funguje jenom připojení skrz extender, ale ten internet je potom pomalý(na hry, stahování). + když jsem se chtěl napojit na notebooku k internetu(přes wifi), tak mi to ukázalo něco ve smyslu duplicitní ip adresy. Technik mi psal, že mám zkontrolovat všechny zařízení jestli jsou napojení na automaticky IPv4, to samozřejmě je. Děkuji za všechny rady.

Router je TP link Archer AX23

Kabelem a ani přes wifi se nejde připojit k internetu (do routeru). Když se napojím do extenderu tak mi internet jede bez problému.
Restart routeru jsem zkoušel cca 3.

Windows IP Configuration

Ethernet adapter Ethernet:

Connection-specific DNS Suffix . :
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::87c8:a26a:67db:51a%18
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.2.1

Ethernet adapter Ethernet 2:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :

Wireless LAN adapter Připojení k místní síti* 9:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :

Wireless LAN adapter Připojení k místní síti* 10:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :

Wireless LAN adapter Wi-Fi:

Connection-specific DNS Suffix . :
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::76fd:4fc6:c88a:f1ff%10
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.154.177
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.154.244

ty máš extendery zapojené ještě před routerem??
dokážeš vyrobit náčrtek, jak je to zapojené?

postupně jde poskytovatel - kabel nebo wifi - extender - router a který jeho vstup - další extender - tvůj pc?
a ve výpisu "ipconfig -all" nemaž svoji lokální adresu (nemá to smysl, jen v tom děláš zmatek)

ty extendery máš jen kvůli pokrytí zahrady, nebo tím nesmyslem chytáš internet od poskytovatele, nebo k čemu tam jsou?

Na střeše je kulatý vysílač(vypadá jako satelit) -> ten vede dolů kabelem do routeru(mikrotit poe). Z routeru vede ethernet kabel do mého PC.
Pak mám extendery dva. První je v přízemí a druhý je na v komoře.

První extender je dole z důvodu, že signal z routeru se nedostane dolů. Tím pádem mám extender napojený na TV a notebook.
Druhý extender v komoře je kabelem(ethernetem) napojený na venkovní kamery(Musel jsem koupit rozbočovač na ethernet kabel).

Všechny ty extendery jsou vzduchem napojeny na router. -> Podle návodu jsem to propojoval.
Extendery mám kvůli pokrytí zahrady, tam kde se nedostane signal.

Ahoj
Popravdě si úplně nedokážu představit topologii Tvé sítě
Hodil by se nákres s popisem odkud kam, i s popisem IP adres u zařízení
Nicméně ještě vražedná kombinace více extenderů, ale budiž když to fungovalo jak píšeš, ale mohly se šprajcnout v těch IP adresách, proto ten nákres

Z ničeho nic

duplicitní ip adresy

Tady to je zajímavý, pořád se mi tam pletou ty IP, Jak je to vše v síti nastaveno?
Jsou adresy přidělený na pevno, nebo je to všechno ponecháno na DHCP?

Router jen pro upřesnění, je úplně první za poskytovatelem tzv. za dveřmi doma? Asi...doufám...

a střeše je kulatý vysílač(vypadá jako satelit) -> ten vede dolů kabelem do routeru(mikrotit poe). Z routeru vede ethernet kabel do mého PC.
Pak mám extendery dva. První je v přízemí a druhý je na v komoře.

První extender je dole z důvodu, že signál z routeru se nedostane dolů. Tím pádem mám extender napojený na TV a notebook.
Druhý extender v komoře je kabelem(ethernetem) napojený na venkovní kamery(Musel jsem koupit rozbočovač na ethernet kabel).

Všechny ty extendery jsou vzduchem napojeny na router. -> Podle návodu jsem to propojoval.
Extendery mám kvůli pokrytí zahrady, tam kde se nedostane signal.

Ano z ničeho nic. Extendery už mám cca rok a něco.

Ohledně duplicitní adresy. To mi ukazuje jenom v notebooku, když se chci k připojit routeru. Pokud se napojím na extender(komora) tak mi to funguje.
Všechno co vede ze střechy od poskytovatele vede do routeru. Tam jsem nic neodpojoval.

Odpojil, funguje

Takže jak je v tomto případě nastavený router, myšleno DHCP server, máš všechny adresy od něj?
Jsou nějaké zařízení na pevno přiřazeny IP?

duplicitní ip adresy

Toto máš hned v otázce, takže přijít tomu na kloub:-)

Jde mi o to jestli router přiděluje dost adres
Prvně to nějak může fungovat až do restartu a pohádají se o adresy, za další jde o čas zápůjčky, aby třeba nebyl příliš krátký
Vše jde přenastavit v routeru
Prozatím

Aha
Jako otázka nade mnou

A ještě kdo to prvně nastavoval, ty sám?
Nebo u toho někdo byl, ten někdo bude vědět o těch adresách, čeho já se domnívám, a teď to horší
Pokud tomu nehovíš, tak nevím jak dál

edit:
uděláš screen routeru sekce DHCP ? dáš to?