Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wifi v notebooku blbne

Zdravím, nedávno mi začla blbnout wifi v Latitude 5440. Projevuje se to tak, že internet se zničeho nic velmi výrazně zpomalí a po chvíli to je zase v pořádku. V momentu zpomalení se ukazatel signálu změní z 4/4 na 2/4. Nejdříve se to dělo občas a pak stále častěji. Nyní se to dokonce úplně odpojuje a internet na chvíli vypadne úplně.
Na jiném zařízení se to neděje a když si z mobilu připojeného na stejnou síť udělám AP pro notebook, tak se to taky neděje. Na jiných sítích je notebook bez problému.

Zkoušel jsem windows update (i optional aktualizace) + Dell Command Update

Čím to může být?

Jedná se o rb941-2nd-tc
Do nastavení routeru se nedostanu, poskytovatel tam má vlastní konfiguraci (máme v domě 2 tyhle routry). Začal jsem to řešit i s ním.
Přes appku akorát vidím, že tyhle wifi jsou na kanálech 1-3 a 8-12. Všechny tyto kanály používá 11-25 stanic a mají "average quality"

Koukal jsem na ten Dell
Jaký tam máš Windows?
Podpora jen do desítek, nenacpaly se ti tam jedenáctky?
Možná by to vysvětlovalo něco...jen hádám

Všechny tyto kanály používá 11-25 stanic

Všechny jedou na Wi-Fi? Společně? Klidně v jednu chvíli?
Kombinace systémů je různá? Asi...

pokud ty si kompiluješ vlastní ovladače k wifi nebo k chipsetu, asi se domníváš, že to dělají všichni.
nezaváděl bych sem tupé nic neřešící nápady.

v případě potíží je dobré si projít nastavení domácího routeru, zvlášť když ntb v jiných sítích problém nemá.
vždy se vyplatí nechávat na automatiku minimum voleb a toto dát napevno:
- místo automatické volby wifikanálu zvolit v paneláku pevný kanál, nejméně zarušený sousedy. např viz: http://www.techspot.com/downloads/5936-inssider.html
- místo automatické volby zabezpečení dát pevnou kombinaci wpa2+aes. (novější routery už mají wpa3, ale zas ne všichni domácí wifi klienti)
- v zarušeném paneláku - pokud nechceš/nemůžeš využívat pouze pásmo 5ghz - zvolit nižší šířku pásma (20mhz), která bude méně zasažená okolním rušením. wifi není spolehlivé připojení pro pařany, ti mají používat kabel.

Jo přesně, už jsem viděl na dellu nedocvaklé Vf kablíky do konektorů, pořád nějak blbla WiFi, pořád se řešily a instalovaly všelijaké ovladače, a když se ten notebook nakonec otevřel, tak stačilo nacvaknout volně položené nedocvaklé konektůrky. Šlendrián při výrobě.