Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Který notebook má větší výkon?

Ahoj, ktery notebook má větší výkon na hry? Jedná se o občasné hraní her na low detaily... Např cyberpunk, Fortnite, GTA V a podobně
Hp victus 17,3

AMD Ryzen 7 5800h (8 jádro)
Rtx 3060
16gb rám
144hz

Druhy notebook - msi raider 17,3

I7 8750h (6jader)
Rtx 2080 8gb
16gb rám
144hz

Spíše mi jde o větší fps kdyz to má 144hz, než o kvalitu hry.
A oba jsou za stejnou cenu..
Dekuji

Předem se omlouvám

První notebook https://www.notebookcheck.net/MSI-GE75-8SG-Raider-i7-8750H-RTX-2080-Laptop-Review.415034.0.html

Druhy notebook má nakonec 16 palců

https://www.tonerpartner.cz/produkt-ntb-hp-victus-16-e0051nc-16-1-amp-quot-fhd-ag-ips-144hz-ryzen-7-5800h-16gb-ddr4-1tb-ssd-rtx-3060-6gb-freedos-110016cz/

Jde mi především o využití 144hz, takže představa je mít vysoké fps (100. A více) na nízkou kvalitu hry, nikoliv hrát na Maximalni ultra detaily se 60fps. Diky

To je veľmi blbá otázka... ako RTX 2080 je výkonnejšia GPU, ale mimo to vlastne sme sa dozvedeli že to má rám a 144Hz displej... ako neviem či vieš ty povedať ktoré auto je rýchlejšie podľa počtu sedačiek....

prečo nepošleš odkaz priamo na tie notebooky, keď už nevieš napísať ani presný model.

Za sebe bych urcite i kdyz preferuju AHVA zvolil radeji kombinaci novejsiho AMD Ryzen 7 5800h + RTX3060 jak ten bezmala 5 let stary jen na zaklade toho ze ma 2080 mobile trochu vice hrubeho vykonu, ale postrada vykonejsi CPU o proti AMD Ryzen 7 5800h ktery se bude ve hrach drzet lepe, ma mensi spotrebu a RTX 3000 o proti dnes jiz zastarale 2080 prinasi nektere klicove funkce navic (odemcene shadery, vyuziva vsechny jadra chipu), Resize BAR, RTX VSR, PCIe 4.0, RTX Video Super Resolution, Ai Upscaling etc, jestli chces honit FPS tak bych zvolil tento (taky bych si pohral i z upscalingem, ktery muze FPS signifikativne zvysit).