Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dva pc - jeden monitor a klavesnice/mys

Ahoj, mam doma dva stolaky a obcas potrebuji stridat praci na obou.

Problem je v tom, ze mam jen jeden monitor, jednu klavesnici a jednu mys.

Neexistuje zarizeni - kde budu prepinat pc a bude se mi switchovat obrazovka, mys, klavesnice mezi ne, aniz bych musel prepojovat kabely? Podminkou je i klavesnice a mys, ne jen obraz.

Diky!

S tou vzdialenou plochou na druhom PC=ok.....
Ale ak by Ste trvali na Vašej variante, urobte tak ako ja,
Monitor cez prepínač je pripojený na obidva PC, vývody USB
z každého PC, idú na USB rozbočovač, kde je pripojená myš + klavesnica,
roky to bez problémov používam.....

Ako vzdálená plocha, ale otázka je bezpečnosť... ak chce mať 2 zariadenia "úplne izolované" je lepšie mať KVM prepínač. Bežne ale monitory už majú viacero vstupov a dá sa prepínať priamo na monitore, problém je potom už len myš a klávesnica čo sa dá riešiť cez už spomenutý USB hub (síce ten zas spôsobí že to izolované nebude).