Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dva pc - jeden monitor a klavesnice/mys

Ahoj, mam doma dva stolaky a obcas potrebuji stridat praci na obou.

Problem je v tom, ze mam jen jeden monitor, jednu klavesnici a jednu mys.

Neexistuje zarizeni - kde budu prepinat pc a bude se mi switchovat obrazovka, mys, klavesnice mezi ne, aniz bych musel prepojovat kabely? Podminkou je i klavesnice a mys, ne jen obraz.

Diky!

S tou vzdialenou plochou na druhom PC=ok.....
Ale ak by Ste trvali na Vašej variante, urobte tak ako ja,
Monitor cez prepínač je pripojený na obidva PC, vývody USB
z každého PC, idú na USB rozbočovač, kde je pripojená myš + klavesnica,
roky to bez problémov používam.....

Ako vzdálená plocha, ale otázka je bezpečnosť... ak chce mať 2 zariadenia "úplne izolované" je lepšie mať KVM prepínač. Bežne ale monitory už majú viacero vstupov a dá sa prepínať priamo na monitore, problém je potom už len myš a klávesnica čo sa dá riešiť cez už spomenutý USB hub (síce ten zas spôsobí že to izolované nebude).

Do BIOSu se dostanu jak?
Nabootovat recovery, jak?
Gamesky budu hrát jak?

Lidi mívají více PC proto, že s nimi dělají různé věci a klikání ve Windows je většinou to poslední proč mají 2 PC na stejném místě, pro jednoho člověka.

Doma urcite nebudes mat z logiky veci 2 herne pc, takze v pracovom pc nemusis liezt do bious, spustat recovery a na hry mas ten primarny herny.
Ja naopak povazujem ovladanie cez RDP za uplne postacujuce a vyhovujuce riesenie bez nejakych dodatocnych nakladov.