Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wi-Fi síť RD

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na řešení Wi-Fi sítě v RD (přízemí + 1. patro), zda by šlo řešit následujícím způsobem.

Přízemí - AP (LAN PoE z routeru)
1. patro - router + AP (LAN PoE ze switche)

kdy by všechny tři zařízení měli totožnou síť (stejný název), akorát jedno AP by šlo ze switche a nikoliv hned z routeru. Lze takto řešit?

AP Ubiquiti UniFi 6+, nebo Ubiquiti U6-Pro je mezi těmito zařízeními pro tyto účely zásadní rozdíl, nebo v domácím prostředí s rychlosti internetu do 200 Mbit/s je zbytečné to řešit?

Díky a pěkný den

je sice mozne nastavit na vsech ap stejnou wifi sit, ale neni to nutne.
ty kramy jsou vrtkave a nekdy se jim chce se pripojit ke stejne siti od slabsiho ap.
dobre to funguje jen na mesh siti.

ubiquiti nepouzivam, treba se nekdo ozve.

děkuji,

a jak bylo zmíněno výše, kdybych šel do Ubiquiti UniFi U7 Pro a zatím si koupil router s 802.11ax, můžu pár let vyčkat a koupit nový router s 6 GHz s 802.11be a být již tak trochu připraven. Dnešní standardní mobilní telefony a jiná zařízení již podporují příjem s Wi-Fi 6GHz?

narazil jsem ovšem na cenově ještě celkem dostupný router s 6GHz Mercusys MR47BE

mě připadá zbytečné teď kupovat router, který možná využiju za pár let.
hodně domácích krámů využívá pouhé 2.4ghz. běžné mobily spíš ac, jen drahá špička bude mít ax, pro mobil stejně nevyužitelný.

mercusys považuju za dno. jednoduché switche za pár set ok, ale router vystrčený do netu by měl mít nějakou bezpečnost.

Trochu mě znepokojuje, že router má být napojený ze switche?

Vzhledem k tomu, že router chceš mít v 1. patře a AP v přízemí, tak máš přívod internetu na střeše (wi-fi)?
V přízemí nebudou žádná zařízení připojena drátově do LAN?

nene, jelikož bude probíhat (prozatím) rekonstrukce pouze 1. patra a tedy v 1. patře se budou dělat komplet nové rozvody silno i slaboproudu, tak umístím rack se vším všudy do 1. patra (aby se jako do teď neválel modem a router někde na zemi) a odtud udělám rozvody i do přízemí (bude se jednat zatím pouze o jedno AP a dvě LAN zásuvky k TV). Můžu sice dát rack do přízemí (odkud je přípojka kabelové televize), ale nechce se mi cca 20 LANek tahat o patro výš, stejně bych nahoru musel dát switch a zase dělat druhý rack. Přijde mi prozatím lepší toto řešení.

Až se jednou někdy bude dělat rekonstrukce i přízemí, tak umístím hlavní rack s modemem i routerem i switchem do přízemí a nahoře v prvním patře si nechám jen stávající switch a případně NASku.

Dobrý večer,

ještě bych se zeptal trošku z jiného soudku. Budu tahat kabely husími krky - vždy 2x UTP CAT6 (dvojzásuvka) + 1x koax. K těmto dvou zásuvkám táhnout tyto tři kabely jedním husím krkem, nebo dvěma husími krky (2xUTP / 1x koax)? Případně jaký průměr husího krku použít.

Mockrát děkuji