Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prudké zvyšování (indikátoru teploty) baterie

Po výměně 4Ah baterie v smartphonu s adrdoidem jsem si začal všímat, že při nabijení se prudce začne zvyšovat reportovaná(a to je ten problém) teplota baterie. Jde o hodnotu ekvivalentní jako hlásí růžné diagnostické appku.

Nová baterka má datum výroby před půl rokem. Stará baterka měla 5 let podle data koupení telefonu. Obě baterky fungují OK.
Ale co je hlavní, u staré baterky takhle prudký nárust nebyl.

čím to může být? Předchozí baterie nebo přesnějji řečeno, elektronika, termistor , nebo já nevim co, prostě telefon, toto nedělala. A ani nemusím psát, že když šáhnu na telefon, na víc míst, necítím, že by se zahřála. Možná až po 15 minutách.

Hodnoty po 9s:. Druhá hodnota napětí je napětí na USB kontektoru
teď zapojeno
 23° B: 4037 mV  2221mA  4667 mV 2521 mA 23% (9s)
 28° B: 4058 mV  2230mA  4570 mV 2402 mA 23%(18s)
 31° B: 4069 mV  2239mA  4570 mV 2402 mA 23%
 32° B: 4077 mV  2248mA  4570 mV 2380 mA 23%
(odpojeno)
 31° B: 3761 mV  -179mA  0 mV 0 mA 23%
 26° B: 3750 mV  -178mA  0 mV 0 mA 23%
 25° B: 3729 mV  -267mA  0 mV 0 mA 23%
 24° B: 3725 mV  -275mA  0 mV 0 mA 23%
 24° B: 3734 mV  -183mA  0 mV 0 mA 23%

Zpozoroval jsem to to pravidelně ,opakovaně. Nejde o nahodilé chování.

Pri nabijeni je normalni, ze roste teplota baterie. Jde o chemickou reakci.
Teplota se zvedne o 9°, co jsem z tvych dat pochopil, to neni nic kritickeho. Z nadpisu clanku jsem cekal, ze to bude nekam k 50°

To, ze do noveho zarizeni se pri vyrobe dava kvalitni baterie je taky normalni. Nova baterie je pak "horsi"

Aha. To jsou zlé zprávy,to mě překvapilo to údajné .máš to něčím podložené? Ale To já vím.,že se baterie zvýší, ale rozdíl je v staré vs nové baterii, že dřív ty čtené hodnoty, rostly pozvolna, tak od oka méně než 1°C za minutu, kdežto tady to je 5°C za 10 sec. (Ono je to exponenciální,nejrychlejší změna je při odpojení,zapojení ) . Ony ty (cílové=po ustálení, po několika minutách) teploty by možná i souhlasily

A taky, zda jde o "stejné" měření, když jde o jinou baterku, myslím,jestli teplotní čidlo není umístěné jinde a nebo se nedotýká jinak. (Se starou baterkou mám pocit ,že ty teploty seděly i časově)

A dokonce i ty (obě originální) baterie akumulátoru mají dost podobný popis(vtipné je "dej úředníkovi plocha a on ji celou potiskne" asi 25cm² textů) a , číselné parametry jsou shodné...ale to není předemět dotazu, srrovnání bateríí, tím spíš, bych tipl, že starší baterie bude "víc tepelně " cvičit

A ještě jedna věc: nabíjecí proudy jsou taky stejné, aby se nesrovnávalo(omylem) pomalé a "rychlé" nabíjení