Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak fungují Windows 11?

Může mi prosím někdo poradit, jak fungují nové Windows 11?
Jde mi o mazání souborů.
Netbook s Windows 11. Potřebuji smazat složku Windows.old.
Administrátorský účet zapnutý příkazem net user administrator /active:yes
V uživatelských účtech se na sebe dívám a jsem Administrátor.
Nicméně Windows.old nesmažu protože mi to hlásí, že nejsem správce.
Stáhnu Total Commander a spustím ho jako správce.
Najdu soubor Windows.old a chci ho smazat.
TCMD mi opět zahlásí, že nejsem správce a nemohu nic smazat.

Tak jak to tedy s tím p....... Windows je?
Děkuji za rady.

Je to marný? Nástroj pro čištění disku. Označím co chci smazat. A asi v momentě, kdy chce začít mazat tu složku tak mi vyskočí opět upozornění, že nástroj pro čištění disku nemůže smazat složku protože nemám dostatečná oprávnění. Pak to píše - Obraťte se na system. No k.... kam? Co je tady potom marnyho?

A toto je co?

Nástroj pro čištění disku. Označím co chci smazat. A asi v momentě, kdy chce začít mazat tu složku tak mi vyskočí opět upozornění, že nástroj pro čištění disku nemůže smazat složku protože nemám dostatečná oprávnění. Pak to píše - Obraťte se na system.

+
předchozí vlákno, kde pomocí Vyčištění disku mazala tu složku na pc (tam jí to fungovalo):
https://pc.poradna.net/questions/3264738-upgrade-na-windows-11

To jsem cetl
Nastroj pro cisteni oznami, ze nemuze smazat slozku? Nastroj nic takoveho neoznamuje, co nemuze smazat, nesmaze a nic nehlasi.
Jediny dotaz, co tam je pri mazani systemovych souboru je, ze pri odstraneni se nebudes moct vratit k predchozi verzi systemu a jestli to chces opravdu smazat. Pokud dala ne, tak se Windows.old nemaze

Četl? Tak proč jsi psal: "takze se to pokousela smazat v pruzkumnikovi"
Podle popisu to mazala ve Vyčištění disku.
Nástroj nic takového běžně neoznamuje, ale ona psala, že oznámil, proto to tu řešila.
... a i proto, jsem tu psal: "To je zvláštní, že to pomocí vyčištění disku nebo Nastavení nefunguje." a dal jsem návod na postup pomocí ProcessHackeru, kde by to mazala s právy TI. Zvolila další možnost pomocí live Linuxu.

To je možné... ale "Nastroj na vycisteni disku", který prý použila teď, mi nepřijde jako označení TC nebo explorer... navíc když jí bylo Vyčištění disku a Nastavení doporučováno už několikrát... a když úplně blbá nebude, i když je kapánek roztěkanější a neumí normálně reagovat na příspěvky.

uac - zavedeno ve win vista, což byl jeden z důvodů neúspěchu mezi uživateli.
ve win7 opraveno už s dědičností:
- pravým myšem: "spustit jako správce" - pouze povýšení nad zákaz, dává smysl jen u admošů
- shift + pravý myš: "spustit jako jiný uživatel" - typicky lokální či doménový správce s heslem

od w10 zaveden "bonus": klikací nastavení uac v gui není totéž jako nastavení v registrech.

To je zvláštní, že to pomocí vyčištění disku nebo Nastavení nefunguje.
Jestli to chceš smazat tak by mohl pomoct tento postup.
Spustíš něco, co umí spouštět proces jako TrustedInstaller, např. ProcessHacker. Spustíš službu TrustedInstaller, pak klikneš na
proces TrustedInstaller a dáš Miscellaneous a Run As this User... a spustíš něco na mazání složky, cmd, TCMD nebo cokoliv jinýho a pak tímto programem, který je spuštěný s právy TI, tu složku smažeš.

win11 fungus podla toho,ako boli inštalované,pokil počas inštalácie bol povolený prístup do internetu a inštalácia prebiehala cez napr. aktívny online microsoft účet,administratívne práva dostaneš až potom,keď sa na počítači prihlásiš k účtu microsoft,inak to hlási,že systém je spravovaný niekym alebo niečim iným a nemáš oprávnenia na vykonanie nejakej špecifickej úlohy a súčasti systému ako windows.old systém nedovolí zmazať....ak inštalácia/upgrade boli urobené bez prístupu k napr.k online microsoft účtu,miestny admin,resp.užívatel ,ktorý vykonáva inštaláciu má hneď všetky administrátorské práva plnohodnotne vo svojom miestnom účte,win10 sa dá inštalovať offline bez obmedzení,win11 si vyžaduje aktívny internet pri inštalácii na vytvorenie online účtu inštalujúceho,ale dá sa to obísť...