Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem upgrade na win 11 pro

Ahoj, měl bych několik otázek. Mám repas notebook s i5 8250U, ale za tu cenu 5600 Kč si říkám zda by nebylo lepší pořídit nový.

Mám vyhlédnutý tento:
https://www.czc.cz/asus-vivobook-15-x1504-stribrna/367839/produkt
je s 2x větším diskem.

A teď otázky...
1) je tam win 11 home... když si koupím licenční klíč na win 11 profesional, pujde to upgradovat tím že změním licenční klíč? Nepřijdu tím o záruku?
2) co se týká toho procesoru, myslíte že je to lepší volba? Intel Core i3-1215U (2 P-jádra 1.2/4.4GHz, 4 E-jádra, 8 vláken, 10MB)

Budu to mít čistě na kancelář, ale PRO verzi potřebuji.

je mozne, ze to na kancl staci, ale nejsem nadseny z tech dlouholetych intel ojebu:
jen 2jadrovy procesor, k tomu atomy - no potes.

vivo rada ma asi vzdy pajenou pamet na desce + pisou ze 1 volny slot, dohledej detaily u vyrobce.

zastaraly neusporny bluetooth, civilizovane minimum je bt verze 4.2

o ssd si v tom kramu nedelam iluze, nejaky shit nejspis formatu 2240 bez cache, treba zas neco pise vyrobce. (2280, viz niz)

lowend pochopitelne nema lan konektor. jde bez toho zit, zalezi na mistnich podminkach.

na vyprodejovy kram za 8t to jde, pokud ti ty veci nevadi.

k upgrade win: ve w10 to tak pry slo, respektive kdyz se ms rozesr... databaze kodu, uzivatelum downgradovali verzi pro na home. ti ve firemnich sitich museli byt "ohromne" radi.
ale kdyztak ten novy kram proste nainstalujes znovu a poradne - na rozdil od degenerovane home verze. ovladace snad das.

jestli s tim planujes homeoffice na plazi pod pinakoladovym slunecnikem, ten displej ma na venek maly jas, asi jako levne founy, kde taky nevidis nic.

edit:
kdyz nemuzu usnout, mrknul jsem se k vyrobci:
pcie 4 jako kompenzace lowendoveho nvme. a to je dokonce plne delky 2280 = je tam misto na pripadnou nahradu co nesmi moc topit https://laptopmedia.com/series/asus-vivobook-15-x1504/
klavesnice nema souvisly insertni blok/sloupec, aby se tam vesly numericke klavesy. cili bez vahani bych pripojil externi klavesnici.
procesor za 8t. je fak dnesni kancl minimum: https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i3-1215U&id=4754

za ty prachy to ma sveho kupce, ale cenu pred slevou nechapu.
aspon ze je vyber, kupovali jsme ntb v dobe vybrakovanych obchodu, omezene vyroby po covidu a futrovani tezarskych nicitelu planety, 4jadro za 18t.
----
kur.. to je den. vzdycky chodim do prace po 9h a dnes pujdu na 6, bo uz druhy den nespim.
zobaci venku se mi chlamou uz od 3:45

Ahoj,

1) s tím licenčním klíčem a upgrade Ti moc neporadím. O záruku ale nepřijdeš. Zkusit to můžeš, třeba to ještě bude fungovat. Na Aukru se dají sehnat kolem 80,- Kč druhotné licence. Možná bude potřeba ale instalace čistého WIN11, kdyby to nešlo. windows-11-pro-aktivacni-klic-dozivotni-faktura-rychle-doruceni-7048580283
Celý ISO obraz WIN 11 seženeš na stránkách Microsoftu zdarma, takže Tě to přijde komplet na těch 80,-Kč. Nejsem moc zastánce uprgade u OS s předchozí verze, ale to je na Tobě.

2) Intel Core i3-1215U je modernější, má více výkonu a míň žere.