Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Spustit jako..(runas)

Dobrý den,potřebuji u účtu s omezeným oprávněním spuštět aplikaci jako jiný uživatel (správce).
Upravil jsem zástupce (C:\WINDOWS\system32\runas.exe /user:<xxx> /savecred "cesta aplikace.exe").
Po kliknutí na ikonu se zobrazí okno s požadavkem k vyplnění hesla, ale do tohoto pole nemůžu nic napsat
(nereaguje na žádnou klávesu). Nevíte, kde může být chyba? Dík

důvod nevím, zkus to prostě na jiné aplikaci jestli se spustí.
a pokud nechceš aby ti okno s možným chybovým hlášením zmizelo, zkus to takto: start - spustit - cmd.exe [enter] a na příkazový řádek zkopíruj (pravým myšem) celý ten "runas" řádek.

teď mě něco napadá, taková klasická "dosová" záležitost, kde může být zádrhel:
[http://www.gvp.cz/local/new/ucebnice/Vyptech/window s/Zastupce2.gif]
ve vlastnostech zástupce je řádek "cíl" kde je vyplněný celý náš řetězec "runas... ...program.exe", pod ním je uvedeno ve starších windows "kde začít"/v novějších "spustit v" a automaticky se tam doplňuje startovní adresář programu.
jenže příkaz s runas tam místo začít v "C:\Program Files\Salamander\" zkopíruje cestu příkazu runas, tj. "C:\WINDOWS\system32\" což je špatně u složitějších aplikací, které volají ze svého pracovního adresáře další součásti.
stejně tak to třeba selže při start - spustit - cmd.exe; kdy se ocitnu kdesi v "C:\Documents and Settings\xyz" ale zase ne v adresáři mé aplikace/hry.
kdežto po volbě "spustit jako..." cestu vyplněnou v "kde začít" neměním a spuštění funguje.

co s tím?
1. do pole "kde začít"/"spustit v" nepsat nic, vymazat pole
2. bezpečnější je napsat tam správnou cestu do adresáře aplikace/hry
3. kdo chce může si napsat si klasickou dosovou batku (hra1.bat) se změnou startovního adresáře/disku...

d:
cd "\hry\nějaká hra"
"boží hra.exe"

...a teprve na ni aplikovat runas:

C:\WINDOWS\system32\runas.exe /profile /user:%computername%\administrator "C:\batky\hra1.bat"

No je to nějak divné. Okno kde začit jsem nechával prázdné nebo i s cestou na aplikaci a stejně to nepomohlo.
Zajimavé je, že na jinou aplikaci runas funguje bez problémů. Po hození do cmd se po vypsání hesla vypíše text
"probáhá pokus spustit...." ale aplikace nenaběhne. Nicméně jsi mě velmi pomohl, jelikož zabral bezvadně bod 3.
Vytvořil jsem baťák dle tvého návodu (aplikace je na jiném diskovém oddíle). Vytvořil zástupce-poplnil runas a vono to běží.
Mnohokrát děkuji !!!!