Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupe TV do 16K

Ahoj, planuji rodicum koupit TV na sledovani klasicke TV a O2 a chtel bych se Vas zeptat, jakou TV by jste mi doporucili. Moje pozadavky jsou nasledujici:

cena max 16 000 Kc
rozumna spotreba
velikost 50" - 60"
obnovovaci frekvence alespon 100 Hz pri sledovani TV
musi mit aplikaci O2 TV

Po hledani jsem nasel na allegru tuhle za 15 000 Kc:

lg-55qned81r-13590832412

Vybrali by jste si tuhle nebo by jste nasli nejakou lepsi alternativu?

Dekuji

My máme JVC, můžu doporučučit, ale na LG nemůžu říct půl půl špatného slova. Tv ale nekupuješ na rok nebo dva, proto je lepší zajít do elektra a nechat si jednotlivé modely předvést naživo, hlavně co se týká podání barev. Dobré jsou i tv Samsung, jednu dobu taky nakupovali LCD panely od LG.

Proc zrovna LG, proc QNEDla ze zelím a proc 100Hz pro rodice exlusivne na sledovani TV ?
Viz vyse, zrovna u Samsung a EdgeLED jsem videl snad nejvic problemu s nerovnomernym podsvicenim (prosvetlovani okraju ramu) a IPS at si to LG pojmenuje jak chce bych dnes uz nikolu nedoporucil a ani nekoupil, oblbovaní lidi aby si mysleli ze kupuju QLED ups jenze je to QNED to je epizoda sama obsobe.

PS: V obchode budou barvy vzdy nastavene a presaturovane, ale kdyz uz tak bych se na barvy vysral a nachal si TV vyzkouset v tmave mistnosti jednak kvuli kontrastu a jednak ze vylezou na povrch mozne nerovnomernosti podsviceni ktere nejdou normalne na svetle videt.
Nejake barvy to je posledni podle ceho bych se v obchode rozhodoval.. Od LG respektuji jejich OLED, ovsem ty prejmenovane IPS panely bez kontrastu (bidna cerna) si snad normalni clovek nekoupi.