Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Apple mac book se spomalil

Nedávno jsem provedl aktualizaci IOS a než se tak stalo, čtení a zobrazování obsahu složek na exter HD bylo v pohodě, poměrně svižné, teď se toto dost zpomalilo.
Nakonec se vytvořil v horní obrazovky jakoby cca 7mm pás chybných pixelů. Přitom se s mac bokem nijak nemanipulovalo. Nijak moc naběháno nemá, týdně cca 2x zapnutý na cca 6hod.
Jinak je v klidu.
Přetížení softem nepřichází v úvahu. Je tam jen jeden nainstalovaný program. Jinak jsem jej k jiným účelům nepoužíval.
Děkuji za postřehy a info, co s tím. Pokud lze vrátit IOS do předchozí verze, klidně... Je možné, že ta aktuální verze může dělat popsaný problém?

DJ Marty

Na dloooooooouuuuuuhhhhhýýýýý věci tu máme Spojler.

:-)

K čertu s AI. Taky jsem ji zkusil na nějaké technické počítačové problémy (nevyzkoušel jsem další 2 modely), ale za prvý se zacykluje , že když se snažim ji nasměrovat, něco upřesnit, tak po chvíli zase vyplivne identickou odpověď
a za druhý ta odpověď je sice obecně správná (tovární reset, update, upravit konfigurák), ale defacto nic konkrétního, když se zeptám nebo chci upřesnit konkrétní bod, který považuji, za horkou stopu, kde tedy leží ten konfigurační soubor k téhle funkci, tak se zacyklí a napíše že mám hledat v /etc.

keeď inštaluješ ios na macbook,tak sa nediv,že to nefunguje ako má,na MacBook patrí macos,nie ios,ten je len pre iPhone ...pokial máš macbook s apple silicon procesorom ,pri štarte drž Shift-Option-Command-R,alebo Option-Command-R a dostaneš sa do recovery modu-na obrazovke sa zobrazia dve ikony -reštart a ikona disku,klikni na ikonu disku a vyber z menu položku,kde môžeš reinštalovať operačný systém,pokial súčasná inštalácia macos nefunguje správne,doporučujem najprv v recovery mode vybrať disk uility a vymazať disk,potom pokračovať v reinštalácii os,klasicky sa cez ikonu hore vpravo-sieťové pripojenia pripojíš na internet a inštalačka sa stiahne a inštaluje,nové apple počítače majú integrovaný mini-macos systém v nezmazatelnej časti disku,takže vymazaním hlavného disku nezostane počítač nespustitelný....