Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem IP kamery hlásia "offline" kvôli zlému času.

Zdravím, máme tu 2 IP kamery Heimlink HM311, po dlhšom výpadku prúdu však "zabudli čas" a od vtedy sa hlásia ako "offline". RTSP prenos fungoval, ale ukazoval špatný čas (1.1.1970). Problémom je ale že aplikácia ukáže len chybu. Do nastavení ale je možné vojsť a je možné kameru reštartovať či možnosť vyformátovať SD kartu ako aj urobiť pár základných operácií. Problémom je ale že obraz to v aplikácii nezobrazuje. Zdá sa mi že múdry ľudia z Heimlink naprogramovali to tak že keď kamera tvrdí že je rok 1900, tak podľa aplikácie od tohoto času je kamera vypnutá aj keď túto informáciu o roku 1900 dostal v aktuálnom čase. Problémom je ale že ani reset a nové párovanie nepomáha. Po resete už nefunguje ani ten RTSP prenos. Kamery sú teda úplne nefunkčné a okrem pípnutia pri resete je nemožné s nimi čokoľvek robiť. Od resetu nemám možnosť ich ani spárovať (skončí to chybou) ani vôbec nič s nimi robiť. Ping aj po resete ale funguje (zdá sa že pripojenie do siete zostalo).

Vie niekto poradiť čo s tým?

->5

Tam už som chcel písať, ale kým odpíšu tak ak mal podobný problém a vedel by poradiť, bolo by to tu aspoň rýchlejšie vyriešené. Ale ak tu nikto nevie tak počkám na odpoveď od výrobcu. Inak čakal by som že normálna kamera si pri každom zapnutí automaticky zosynchronizuje čas s SNTP serverom.

->2

Aha, takže "čoudové" kamery. Třeba došlo jen k tomu, že výrobce přestalo bavit udržovat cloudové služby (včetně časového serveru) a poměrně záměrně ti vyrobil z kamer těžítka. ]:)

edit:

S
Silviu14/02/2022

Don't buy it! The camera is super bad quality connecting to wifi works 1 in 10 (maybe). Lately not even.
Presently I reset my camera that is wall mounted and it doesn't connect anymore. The router is 6 meters away.
The SD card works every now and then. Can't rely on that.
It is a cloud camera but only if you buy their service otherwise is futile as it doesnt offer acces for private cloud or ftp.
Overall, DON'T BUY!

https://www.heimvision.com/products/heimvision-hm311-3mp-security-camera-with-floodlights

edit2: doporučoval bych to vyměnit za nějakou lacinou Dahuu nebo Hik. Pokud chceš hodně šetřit, tak tp-link Tapo (to je sice taky sračka, ale aspoň mají nějakou podporu)

Jo, nad výmenou som rozmýšľal. Len problém je že môj otec čo tie kamery kupoval je, no ťažká povaha. A tak ak mu jedna taká kamera funguje, musia všetky. A za 5€ by si aj koleno nechal vŕtať. Hik a Tapo sú značky s ktorými mám pozitívne skúsenosti, ale tieto Heimky sú hrôza. O Dahuu som nepočul ale popozeram.