Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Optický internet od Digi - ako je to s FUP?

Ahojte, mám v prenájme zriadený internet od majuteľa od Digi Slovakia. Je to konkrétne optika vedená cez ONT jednotku. Podľa ich stránok a aj zmluvy by som mal mať internet a rýchlosťou 30/3 no mám internet s rýchlosťou 30/15 čo odpovedá rýchlosti Active Ethernet (neviem, čo to presne je. Či je to nejaká doplnková služba.. idk..) lenže tento active ethernet nie je v zmluve zaškrtnutý že by bol aplikovaný.

Ďalšia vec.. ako je to s FUP pri optike od Digi? Uplatňuje sa pri optike? Volal som do Digi a tam mi pani povedala že optika je u nich s neobmedzenými dátami. Na email mi napísali zasa, že DSL ponúka FUP (neviem prečo riešia DSL keď ja mám optiku). Čiže každý tvrdí niečo iné a ja teda neviem presne či mám obmedzený alebo neobmedzený internet.

Změna předmětu, původně: Internet od Digi (host)

Myslím si po prostudování ceníku, že z historického hlediska na adrese zůstal původní tarif
Majitel to neřešil, taky neměl proč, nechat si to dobrovolně snížit, jede podle uzavřené smlouvy

Službu Internetového prístupu INTERNET Štandard PLUS a INTERNET Premium, s nižšie uvedenými parametrami, nie je možné objednať a aktivovať
s účinnosťou od 01.04.2022

Ten původní právě byl 30/15
Teď je v nabídce 30/3
Na té optice FUP nemáš na 100%

Čiže máš neobmedzený internet
V tuto chvíli to vůbec neřeš a užívej, jsi v nájmu

Na email mi napísali zasa, že DSL ponúka FUP

Někdo to poplet, jinak to nevidím...

Majitel by s nima musel asi jednat, ta přípojka je na jeho jméno
Ty mu maximálně řekni že si spokojený a že se nic měnit nebude, ale toho bych se nebál když už to má tak dlouho podle ceníku

Už tyto tarify nenabízí dva roky...cca
Jak dlouho už tam si z toho plyne jak dlouho už používáš ten internet?
Ale bych to neřešil, smlouva jede dál
Změna musí být na obou stranách

u DIGI sa FUP uplatňuje len pri niektorých typoch internetového pripojenia,obvykle je to len ADSL/VDSL služba,u služieb,kde FUP nieje výslovne uvedená,tam ju za normálnych okolností DIGI neuplatňuje......takže pani v telefone povedala pravdu,podala informáciu ku konkrétnej službe,ktorú máš,mailom odpovedali všeobecne k všetkým typom služieb,že FUP je u DSL služieb....

FUP. Hranica FUP je stanovená na 300 GB a predstavuje súčet prijatých a odoslaných dát. Do preneseného objemu dát sa započítava aj prenos
nevyžiadaných dát. Negarantovaná rýchlosť po prekročení hranice FUP je 20% z maximálnej rýchlosti
z cenníka 6.5.2024