Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poškozená SD karta

Dobrý den! Mám SD kartu z mobilu, starou asi čtyři roky, co nefunguje. Dnes odpoledne přestala být pro mobil čitelná. Dokázal jsem ji otevřít v počítači, ale teď už to nejde. Počítač pozná, že se něco připojilo, ale otevřít to nedokáže. Mám tam docela dost fotek a videí - přes čtyři tisíce souborů. Byla by škoda o to přijít. Je nějaká možnost si doma nebo v nějakém obchodě kartu otevřít a data zachránit? (Zkoušel jsem program Recuva, ale nešlo to.) Případně jsem v lokalitě Hradec Králové a okolí, tak nějakou opravnu bych uvítal. Děkuji za odpovědi, K

1) kontrolní otázka: používáš někdy "bezpečné odpojování" usb čtečky? to je první problém.
2) windows přitom sice zahlásí "odpojeno", ale jako bonus u čteček s ledkou vidíš, že stále bliká, ještě nedoběhla synchronizace diskové cache windows a té karty, musí se tomu nechat nějaký čas.
pokud to nedodržíš, už víš, proč ti karta s originály nezálohovaných fotek a videí odešla. (natož po tupém vytržení bez ikony dole, kterou mrchosoft default skrývá)

trvalo 4 roky, než jsi zjistil, že usb flashky a sd karty jsou nejnespolehlivější média. přitom kolik minut trvá kopie celé karty do pc? tak snad příště.

testdisk: týden jsem ho teď měl běžet na vadném disku ze spektrálního analyzátoru (lepší osciloskop). hdd měl stovky smart chyb, šance na obnovu je spíš teoretická.
něco dokázal zrestaurovat, zkusím tu zálohu obnovit na jiný disk, jestli se ten měřák korektně zapne.

bohužel u flashek / sd karet, kde s tím řadič cvičí po celých blocích, je šance na obnovu ještě menší.