Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade herního PC

Rád bych upgradoval svoje herní PC, které v níže uvedené konfiguraci používám od léta 2020. Chtěl bych vyměnit grafickou kartu a paměť, tak abych na PC mohl další cca 3 roky hrát hry ve 2k rozlišení.
Bylo by možné dát do současné sestavy GeForce RTX 4070?

Základní deska: ASUS ROG Strix B460-F Gaming
Zdroj: FSP Fortron FSP700-50ARN 700W
Procesor: Intel Core i7-10700; 2,90 GHz
Grafická karta: VGA GIGABYTE GeForce RTX 2060 SUPER GAMING OC WHITE 8G
Operační paměť: HyperX Predator Black DDR4 16GB (2x8GB) 2400MHz CL15
Pevný disk: SSD M2 NVMe 970 EVO PLUS 1TB
Monitor: LG 27" GL83A-B

Je to jak píší předřečníci.

Hlavní limit pro upgrade bude Intel CPU.
Přeci jen je to přes 4-roky starý procesor Intel.
S novou grafikou na hraní ve 2k to bude ještě nějakou chvilku stačit.

//Editace:

Ještě je otázkou, jak je fyzicky velká karta GeForce RTX 4070.
Jestli se vůbec vejde do současné skříně.
Protože GeForce karty jsou někdy hodně dlouhé.
Snad mě doplní předřečníci.