Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Systém nebootuje po nastavení BIOSu do defaultu.

Zdravím,

Koupil jsem si starší desku Gigabyte z270x gaming5 s i5 7600K a ktomu 2x8GB RAM Cosair Vengeance DDR4 3600Mhz.
První zapnutí normálně najel Bios, cpu nataktováno na 4,4Ghz, XMP mód aktivní. No, nějak mi to nedošlo automaticky jako vždy jsem dal bios default settings a po restartu tma.
Moje domněka je, že deska/CPU momentálně nebere paměti, protože nativně má podporu jen 2133/2400 Mhz.
Ale jak teď zpět? Když paměti nataktuju a systém nenaběhne, resetuju CMOS a jede se dál. Ale co mám za možnosti v tomhle případě krom pořízení 2133/2400 modulu a nahození zpět na XMP?

Za případné rady děkuji

M.

Myslím, že všechny desky Gigabyte mají záložní BIOS. To je dobrý nápad, za pokus nic nedáš. Stačí to resetovat jumperem na desce. Pro jistotu je lepší mít odpojené napájení a vytáhnutou baterii (CR2032). Většinou se ale u těchto desek při násilném restartu opakujícímu se 3x nebo 5x (z hlavy teď nevím) nahraje automaticky záložní BIOS.

Co sa ti stalo, nedava zmysel.
Reset do defaultu je prave nato, aby PC nabehol po zlych nastaveniach. Kazda DDR4 RAM v defaulte bezi na 2133MHz, pokial neaktivujes XMP.
Praveze po aktivacii XMP sa moze stat ze to nenabootuje, pretoze problemy s podporou danej RAM pri roznych verziach BIOSu atd.
Po resete BIOSu do defaultu v BIOSe, jumprom, alebo vybratim baterky ma system nabootovat s default nastaveniami. Ak nie, je daco zle a treba skusat.
Pripadne skus cakat par minut, mozno sa trenuju RAMky. Ale to by sa tiez malo stat len raz.

Podařilo se mi najít starší ddr4 modul 2133Mhz, se kterým systém naběhne ok.
Takže kde je zakopaný pes? Koukám, že ty staré jedou na 1,2V. Corsairy by tuším potřebovaly 1,35V.
V biosu mi ale nejde ručně zvednout napětí. Pomůže něčemu update biosu?