Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Motorola Edge40 neo versus Xiaomi t13

Dobrý den, mám obrovskou otázku a nevím jak s tím...
Prostě chci si koupit telefon Motorola Edge40 neo, nebo Xiaomi t13... Moc vás prosím, mohli by jste mi jeden z těch telefonů doporučit?
Už jsem se díval na recenze, ale je to tak nějak nerozhodně...

Moc prosím s motivem c deku, nebo už se z toho zblázním...

Osobne z tých dvoch by som preferoval Motorolu. Ale dosť záleží na požiadavkách, a keďže sú tie mobily dosť rozdielne, tak ťažko len poradiť, keď ani nevieme na čo budú používané. Ako dsa napísal, môžeš si je pozrieť s niekým aby si videl čo by ti viac vyhovovalo.

No zrovna to porovnanie je nie presné. Dokonca tam za pozitívum označujú že to má 6.7" namiesto 6.5". Mnoho ľudí to bere skôr ako negatívum. U výkonu je to tiež nie úplne správne. Stačí si nájsť iné testy a každý má čísla trocha iné. Dosť záleží od situácie, trebárs aj teplote či o tom či je meraný výkon keď je batéria plne nabitá alebo nabitá len do polovice. A síce v surovom výkone je Xiaomi t13 stále výrazne lepší, tak práve množstvo bloatware tento výkon sám "žere", a tak vo výsledku to zas taký rozdiel mimo benchmarkov nie je. A nemyslím si že za nejakých + pár percent sa ten príplatok oplatí. Jedna vec je výkon a druhá ešte odozva systému. Motorola už dlhodobo máva zariadenia s najlepšou odozvou a plynulosťou aj pri nižších výkonoch. Ako fajn že preferuješ Xiaomi, ale takýto test nezodpovedá situácii pri reálnom používaní. Nehovorím že je to úplne špatný test, ale číslo v Antutu dáva len "hrubú" predstavu ako asi výkonné to môže byť, ale nie presné hodnoty pre konkrétne použitie (kde určite nebude na maximum vyťažovať CPU výpočtom desatinných čísel, je teda aj otázne či taký výkon aj využije). A (samozrejme) výkon nie je všetko.

Ako už ale tu bolo spomenuté, určite treba si obe telefónny vyskúšať aby človek reálne vedel čo mu viac vyhovuje.

E: ešte k tomu Antutu, záleží aj od verzie systému aj samotného Antutu.