Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přeníšení souborů přes wifi

Dobrý den,
mám nový notebook s Windows 11 a na starém s Windows 10 soubory (gigabajty). Potřebovala bych je přenést na nový. Předpokládám, že když jsou oba ve stejné wifi, tak by po nějakém nastavení a povolení mělo jít kopírovat soubory z jednoho na druhý. Pokud to neumí přímo Windows, tak určitě nějaká šikovná aplikace - poradíte mi prosím? Bude to jednorázové a není třeba řešit rychlost.
Děkuji

me se za 25 let nepodarilo uzivatelum vysvetlit "sdileni disku".
zhavaruji uz na tom, ze windows pozaduji heslo pro uzivatele sdileneho pc2.
pak povolim sdilet stary disk2 do site (existuje adminske sdileni pod nazvem c$)
no a pak si vzdaleny disk2 pripojim z pc1:

net use x: \\vzdalena.ip.adresa2\c$ /user:vzdaleny_user2 heslo2

najdou se i uzivatele, kteri nevi jakou edici windows maji (home, profi) a misto lokalniho uctu pouzivaji ms-cloudovy.
ti jsou beznadejni, pro ne je lepsi koupit redukci sata-usb (rychle chcipaji), demontovat stary hdd a pres usb ho pripojit k novemu ntb.
v ntb se uz par let pouzivaji m.2 disky misto sata - chce to overit predem (rozebrat ntb nebo vygooglit hdd).

Na starom notebooku s Windows 10 si zapnite zdielanie v sieti PRIEČINKA (priečinkov), kde tie súbory máte umiestnené.

Na novom notebooku s Windows 11 sa pripojte k sieti, vyhľadajte zdielaný PRIEČINOK, pripojte sa a kopírujte.

Po prekopírovaní súborov zrušte Na starom notebooku s Windows 10 zdielanie týchto priečinkov v sieti.

Dík, takhle jsem si to představovala. Nastavila jsem sdílenou složku ve Win10, dokonce ověřila, že uživatel Everyone má právo Číst. Ale na Win 11 se mi po vyhledání v síti objevila jen moje tiskárna (což je OK, nějak to funguje), ale ta sdílená složka ne. Asi to tak jednoduché nebude (i když jako uživatel nechápu, proč).
Montáž harddisku je nad moje schopnosti, přesun přes přenosný USB disk bych zvládla, ale chtěla jsem se něco přiučit.
Pánové, díky.