Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nokia box 8010 - nelze se připojit k domácí wi-fi

Zdravím, mám takový problém a zatím ho nemohu vyřešit…Koupil jsem si Nokia Streaming Box 8010 hlavně kvůli sledování sportu na O2TV. Po připojení k televizi přes HDMI kabel jsem začal dělat základní nastavení a problém nastal, že se nemohu připojit k mé domácí si-fi síti - respektive tu moji domácí si-fi síť vůbec nemám v nabídce dostupných síti…Vidím tam různé sítě sousedů, apod., ale tu moji nikoliv. Nechápu proč… Zadal jsem přidat novou síť, ale ono ji to vůbec nenajde….přičemž všechny mé zařízení tu moji wi-fi najdou (od mobilu, iPadu, Denonu Ceol, atd.). Restartoval jsem i modem a znovu zapnul, vypnul jsem od sítě danou Nokia a znovu zapnul…pořád je to stejné a svoji wi-fi v zařízení nevidím…V čem by mohl být problém? Díky za případnou radu

Což o to, LAN ta Nokia má...a že to je připojení kabelem lepší i jistější, o tom žádná, s tím plně souhlasím. Bohužel má to "háček" v tom, že v obýváku není ten LAN udělán v rozvodech...nic s tím neudělám. Proto jsem to chtěl připojit přes wi-fi...Je to už můj třetí Streaming Box, asi mě žádný není souzen...První Strong začal vždy po čase přehrávání vysílat pazvuky = vracel jsem, druhý Tesla se pro změnu samovolně vypínal a zapínal = vracel jsem, no a teď Nokia se nekokáže připojit k wi-fi síti...přičemž ty předchozí Streaming Boxy se připojily bez problému, jako všechny televize a já nevím co. Našlo mi to i wi-fi v rámci mého mobilního hotspotu a fungovalo to. Proč toto nejde :i: to je záhada, kterou nedokážu prostě pochopit...

v jakem pasmu vysila router - 2.4 / 5ghz, nebo jaka norma?
a jak tu padlo, nektere tupejsi kramy vidi max 11.kanal.
chce to mit nejakou appku na ntb (inssider) nebo na mobilu (wifi analyzer), co je vlastne videt za site.

lan kabel se da polozit kolem zdi, pripadne schovat do listy.

Tak ono to funguje i na to automatické nastavení kanálu…teď jsem to vyzkoušel. Jinak v těchto nastaveních routeru ale nejsem až tak odborně zdatný - má to nějaký vliv, když tam budu mít kanál nastavený = automaticky anebo nějaké konkrétní číslo kanálu jako třeba 11 či 10? Každopádně díky moc za rady