Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook MSI Thin A15 B7VF-053XCZ

Dobrý den, líbi se mi tenhle notebook :)

https://www.alza.cz/msi-thin-a15-b7vf-053xcz-d10817944.htm

4060 grafika, 16GB DDR5 ram, Ryzen 7 procesor, 1TB disk / systém si nainstaluji sám /

oproti ostatním notebokum má jen 120W nabíjení a baterii a s tím i slabsi baterie 53,5Wh.

moje otázka zní nebude ta baterie hodně omezovat výkon noteboku, když bude na napájení? přeci jen píšou maximalní doběr grafiky 115W a příkon do notebooku 120W.

Díky za odpověd, PC nechci chci něco mobilního a tohle byl nejlevnějši notebook s 4060, ryzen 7 a 1000Gb grafikou co jsem našel..

Změna kategorie, původně: PC sestavy (host)

notebuk předpokládám volíš podle rozpočtu a podle grafiky, která ti za tvé prachy poskytne nějaký herní výkon.
napájecí adaptér je dimenzovaný na žravost grafiky + žravost procesoru. při osazení intelem (se stejnou grafikou) by 120w adaptér už nemusel stačit.
proto si amd vystačí s menší baterkou a proto může výrobce dosáhnout nižší cenu.

Nabíjecí konektor: USB-C

no, to bohužel není vždycky výhra.

úvažuješ síce správne,ale msi uzamkla čip nvidie na spotrebe 115W,preto ten notebook nepotrebuje takú silnú baterku,ani napájací adaptér,konkurencia asus/hp/dell majú nvidia 4060 uzamknuté na 140W,tam je síce vyšší výkon,ale kratšia výdrž na baterku....mobilné procesory bývajú rovnako obmedzované v spotrebe,takže tam nieje tá žravosť a potreba mať silnejšie napájacie adaptéry taká rozdielna ako v normálnych desktopových procesorov,taký thinkpad s corei5 a amd firePro workstation grafikou,dvoma hdd si vystačí s 90W adaptérom,ktorý je štandardne dodávaný,dá sa v prípade potreby doobjednať aj 180W.....tu to nieje o tom,že intel žerie nutne viac ako amd,tu je to o limitoch,ktoré pre kompnenty nastaví výrobca notebooku

Takže se toho notebooku nemám bát? jo to ze to má menší baterii / menší výdrž / a taky nepotřebuje tim pádem velký příkon..bude stejně většinu času papat ze sítě a slouží na cesty kde je pro mě důlezite si ho brat sebou../ samozřejmě tam by taky papal ze sítě /.ale tady mě zajímá grafika..o kolik tedy bude ochuzená? bude to jako RTX 4050 s 8Gb pamětí? nebo rtx 4060 s polovičním výkonem? nebo se toho nemusím bát a skoro to nepoznám?

v prvom rade si musíš uvedomiť ,že mobilná verzia grafickej karty je už z princípu o desiatky percent pomalšia ako jej desktopový ekvivalent,u notebooku je všetko podriadené úspore energie,nie výkonu,v záťaži berie desktopová verzia 155-161W,notebooková u msi len max 115W a ten rozdiel znamená aj penalizáciu vo výkone,napr. Call of Duty: Modern Warfare II desktopová verzia dáva min.143 fps pri spotrebe 161W,notebooková verzia premenlivo 60-75 fps pri 115 W s maximálnou výdržou batérie,alebo max 90fps a baterka vydrží tak cca hodinu/dve.....