Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Restart PC během hraní - Kernel 41

Dobrý den,

během hraní se mi stává ( náhodně ), že se mi zničehonic restartuje počítač. Přehříváním to není a stává se to i v případě kdy zapnu hru. Novou sestavu mám cca rok a jediné co jsem si nechal z předešlého PC je SSD M.2 s WIN 10. Níže moje konfigurace. Napadlo mě, zda to nemůže být i právě tím, že jsem vložil disk s winem do nového počítače a nějak si to nesedlo s novou sestavou. Prosím o vaše názory.

GPU: Sapphire AMD Radeon™ NITRO+ RX 7900 XT Vapor-X 20GB, 20GB GDDR6

CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D

PSU: Seasonic Focus (GX-850) - 850W

MB: 1x Základní deska ASUS TUF GAMING B650-PLUS WIFI

RAM: 1x Operační paměť Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36 Vengeance Black

Děkuji

Ahoj
Kernel 41, neočekávané vypnutí

Napadlo mě, zda to nemůže být i právě tím, že jsem vložil disk s winem do nového počítače a nějak si to nesedlo s novou sestavou

Více než pravděpodobné, to znamená že vůbec neproběhla instalace ovladačů k nové desce, je tak???
Takže na čisto Windows, podle pořadí jak se to má, chipset, restart, atd...ostatní

ano, vubec se nestaral o odstraneni starych ovladacu a pak instalaci nove desky, pocinaje chipset driverem.
naprosto, ale naprosto strasne. za to by se melo zavirat do hladomorny.

tazatel:
chyba v evenlogu "kernel 41" je uz jen oznameni o padu.
pad vsak neni zpusoben padem, ale tvyma rukama = nekompatibilnimi starymi ovladaci ze stare desky.

v cmd.exe zadat příkazy (w10 už umí kopírovat):

set devmgr_show_nonpresent_devices=1
start devmgmt.msc

cituju:
4) ve Správci zařízení: zařízení, která už nejsou připojena k počítači, zobrazíte v nabídce "Zobrazit" kliknutím na "Zobrazit skrytá zařízení" .
https://support.microsoft.com/cs-cz/topic/spr%C3%A1vce-za%C5%99%C3%ADzen%C3%AD-nezobrazuje-za%C5%99%C3%ADzen%C3%AD-kter%C3%A1-nejsou-k-po%C4%8D%C3%ADta%C4%8Di-se-syst%C3%A9mem-windows-xp-p%C5%99ipojena-e7148232-40ae-bb07-0077-88f2e859b53f
a tam začít bílit staré = zašedlé zařízení.
pak bude vidět, kde zůstaly nějaké otazníky, vykřičníky ...

s obrázkama: https://support.waspbarcode.com/kb/articles/windows-mobile-ce-devices-thorough-driver-removal-from-device-manager