Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Google Photos

Mám nastavené, aby fotky z mobilu (Android) sa mi automaticky zálohovali do Google Photos na cloude. Neviem ale presne ako to funguje. Ak si zmažem nejakú foto v mobile, automaticky sa mi zmaže aj na cloude v Google Photos, alebo ju musím zmazať osobitne aj tam? Prípadne naopak – ak si zmažem fotografiu na cloude v Google Photos, v mobile ostane, alebo sa mi tam zmaže automaticky?

Je otázka, co přesně máš nastavené ... zda zálohování nebo synchronizaci. Pokud opravdu záloha, mazání je nezávislé.

Jednak se podívej, co vlastně máš a druhak, to snadno můžeš vyzkoušet :-)

Bohužel v české verzi Androidu je to nějak blbě pojmenované (já to nepoužívám).

Je tam synchronizace, žádná záloha.

Standardně to funguje tak, že když smažete z jednoho, smaže i z druhého. Výjimkou je funkce "Uvolněte si v tomto zařízení místo", která odstraní fotografie a videa z paměti telefonu, ale v cloudu zůstanou. Vy jako uživatel Google Fotek moc nepoznáte, pokud budete na internetu. Fotky a videa budou stále vidět, budou se ale stahovat z cloudu. Tohle se hodí pro případ, kdy dojde v telefonu úložiště, ale v cloudu Googlu pořád místo je.