Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Procesor Intel Core i7-7820HQ jakým lepším nahradit?

Dobrý den, mám notebook HP zbook 17 g4 quadro p5000 16 GB s procesorem Intel Core i7-7820HQ Kaby Lake 4 jádro a rád bych ho vyměnil za nějaký znatelně rychlejší. Noťas používám hlavně na střih videa (Edius 9,5) a tam se mi zdá že tento nestačí a rendery trvají pomalu 1:1. Poradili byste mi který lepší procesor by šel do stávající patice usadit? Děkuji moc za rozumné rady.

ŠUNIČ

Zabudni a kup si normalny desktop, pokial to nepotrebujes prenasat. Inac novy ntb.
Vsade vidim, ze do toho ntb davali maximalne tebou popisovany cpu, takze tam nic rychlejsie nedas/neexistuje. Nebude tam na to dimenzovane napajanie ci chladenie.

maximum čo do toho ide je Intel Xeon E3-1535M v6/Intel Xeon E3-1505M v6 ,a z bežných notebookových maximálne,ten,čo tam máš,o tých xeonoch pochybujem,že ich niekde jednoduchým spôsonbom zoženieš,ale nevylučujem to,inak je už dosiahnuté maximu,zákl.doska v nb nič lepšie nepodporuje...

Ok, díky moc za srozumitelnou odpověď. Podle hodnot ten noťas snad není úplný ořezávátko a třeba je jen někde chyba v nastavení. Bohužel nejsem ajťák, spíš maximálně trošku znalejší uživatel a třeba by šel nějak zrychlit i bez výměny procesoru, jen já nevím jak. Jako drží, nepadá, je spolehlivý, jen ty rendery by mohly být rychlejší. A primárně potřebuju noťase, desktop bych moc nevyužil.

Ram mám 32gb, a grafika v něm je quadro p5000 16 GB, což snad na noťas není tragédie ani dnes, jen asi přesně nevím kde to nastavit. V afteru jsem přímo v nastavení našel, že rendery přes grafiku, ale v Ediusu se mi nějak nedaří. A ovladače by snad měly být. Mám w11 a tahalo si je to samo. Něco jsem si tahal i z webu hp.

Tak chci ještě jednou poděkovat za velmi dobrou radu a pomoc. Zkusil jsem to nastavení podle YT, přímo z webu nvidie stáhnul ovladače z letošního července a edius mi teď při spuštění renderu nabízí i variantu renderovat přímo přes grafiku a rozdíl je teda výraznej. Dřív video FHD v délce třeba 25 minut do formátu mp4 h.265 25mbs trvalo 25+ minut, teď to zvládne i pod 10. Nějak ani nečekám, že bych se s noťasem dostal na jednotky minut. Takže takhle jsem určitě spokojený. Dík