Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obrázek - otáčení po stupních.

V zaměstnání jsem měl starší verzi Wordu a snad k tomu byl program co umožnil otáčet obrázky po stupních. Nevíte jak se jmenoval, případně jestli něco takového neexistuje zdarma pro nekomerční využití na internetu?
Třeba včera jsem si vyfotil nabídku programů co mohu chytat na našem televizoru (postupně po jednotlivých obrazovkách a pokusil jsem se to spojit do jednoho obrázku) a rád bych tomu dal "štábní kulturu".
[98808-programtvx-jpg]
:beer:

irfan to natoci stranove.
ale jestli mas pri foceni jinou rovinu fotaku a foceneho predmetu (nakloneni shora/zdola), dostanes lichobeznikove zkresleni, viz tvoje fotka, to tak jednoduse neopravis.
nejrychlejsi bude vyfotit znovu a poradne.

Já jich mám doma kolem 50 (lehce přes 50), ale co když jich je třeba 400 jako v itálii (teda dost se dublujou, asi nějaké přechodné multiplexy; multiplexů jsem napočítal 15 a v každém tak dvacítka, třicítka programů a spousta bordelu). To bych z televize po obrazovkách nechtěl fotit i kdyby televize měla tlačítko printscreen (jako měly některé settopboxy).

Já tohle kdysi řešíval přes makra, už si nepamatuju, jak jemně to šlo, minimálně na stupně to bylo (možná ale byla nějaká omezení, že šly otáčet jen kreslené objekty a ne bitmapy). Jinak otáčení po setinách stupně umí irfan.

Seznam kanálů získávám přes TV kartu v počítači, teď jsem byl v Itálii a zůstalo mi to tam ještě viset, tak zkouším screenshot, ale jde to i exportovat do xml nebo z toho webového rozhraní prostě kopírovat jako text. No soubor je příliš velký, má jen 2,76 mega (dlouhá nudle, protože těch kanálů je tam strašně moc) měl jsem za to, že sem jde dávat soubory do 5 mega. Tak jiný z čech, tehdy jsem dělal screenshot kvůli tomu zmatku u čt. A ten italský zkusím taky udělat jen z viditelné plochy a ne celou nudli (udělal jsem dva multiplexy).