Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Síťová tiskárna

Mohl by mi někdo vysvětlit, jak funguje síťová tiskárna nainstalována na pc s windows xp - sloužící jako server, uživatelé s win xp mají doménový přístup.
Tiskárna se nainstaluje, zřejmě se nastaví přístup a nevím, zda umožňuje monitorovat pomocí domén, kolik kdo tiskne a jak se řeší tiskové fronty?

pod pojmem síťová tiskárna se rozumí tiskárna s vlastním printserverem, "printserver" ve formě PC s USB nebo LPT kabelem se za toto už delší dobu nepovažuje. V tomto ohledu se spíše hovoří o pojmu "sdílená tiskárna"

Obecně to vše funguje tak, že nasdílená tisková fronta (běží na nějakém serveru, v případě nouze na PC) přijímá tiskové úlohy, vykonává je v určeném pořadí (časové hledisko + priorita) a následně loguje výsledek. V případě Windows do eventlogu. Tiskové fronty jednotlivých klientských PC pak předávají své úlohy do této sdílené fronty.