Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cena použité PC sestavy

Zdravím, mohu poprosit názor na cenu sestavy ? Uvažoval jsem nejdříve o upgradu, ale koupím asi úplně novou PC sestavu.

PC včetně 24" monitoru :

PROCESOR :Intel Core i3-7100
CHLADIČ : SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012
GPU : PALiT GeForce RTX 3060 Dual, LHR, 12GB GDDR6
RAM : Kingston Fury Beast Black 16GB (2x8GB) DDR4 3000 CL15
HDD : WD Blue (EZEX), 3,5" - 1TB
SSD : WD SSD Blue SN550, M.2 - 500GB
ZDROJ : Seasonic S12II-520 - 520W
DESKA : MSI B250 PC MATE - Intel B250
CASE : Corsair Carbide 100R Silent Edition
Microsoft Windows 10 Home CZ 64bit OEM
MONITOR : Dell Professional P2419H - LED monitor 24" ( 2021 )

Díky za názory .

Za mě max. 5000,- bez monitoru. Kolik za monitor netuším. Osobně mám taky 24" Dell, ale hodně starý typ. Dobré je, že pořád funguje jak má.
Mám tento https://www.mader.cz/dell-ultrasharp-u2412m-24-palcu-1920-x-1200-px?hgtid=be7d5476-1518-431f-90be-d7558ad6a8cd
Ten Tvůj je ale o třídu nebo dvě lepší (novější). Já jen můžu pochválit pozorovací úhly a že pořád funguje správně, takže neměním za nový.

Jasně díky za názor. Ten DELL je jako nový, ale bohužel jen 60Hz, ano sice je "jen" 3 roky stary a tak se možná někdo divý proč jsem si nekoupil s vyšší zobrazovací frekvencí, ale na to k čemu jsem ho využíval byl dostačující. Teď bych htěl výkonější sestavu a monitor 144, nebo 165 Hz na hraní her .

Tá sestava nie je úplne najhoršia. Grafika je určite najhodnotnejšia na tom, ale i to SSD (i keď je otázny stav), či zdroj nie je na tom špatne. Zas ale procesor a doska sú len elektroodpad. Môžeš začať na tých 5 tisícoch a uvidíš koľko ti dajú na aukru. Je možnosť sa dostať až ku 6 tisícom. Viac už z toho ale určite nezískať (leda že natrafíš na blbca). Osobne by som za to dal max 5 a pol tisícky. Monitor do 800 KČ, skôr okolo 500-600 KČ.

Díky i tobě za názor. Jako fakt 3 roky starej monitor DELL za puvodních 5 000 a vytížení 2 h denně ( takže stav nového ) má cenu 600-800 Kč ??

Zajímavé je, že pokud koukám na inzeráty, ty ceny sestav, ale i monitorů jsou teda diametrálně jinde. Ano, je to jen cena inzerenta a nikdo mu jí nemusí dát, ale i tak by se tato sestava pohybovala jako celek cca 8-10 000 kč.
Před rokem, kdy jsem kupoval tu RTX 3060 jsem prodával svou RTX 1060 ( která byla v této sestavě původně ) a bezproblémů jsem ji za 1550 kč okamžitě prodal .

Tady se ptáš lidí, kteří tomu celkem rozumí, takže by za to tolik nedali. Když to ale hodíš někde na bazar, tak to možná koupí někdo neznalý za tebou uvedených 8-10k. Slevit se dá vždycky. Taky někdy koukám co lidi prodávají za šroty za šílené peníze.

Ten monitor prodáš úplně v klidu za cca 2200-2500,- Sice není vyloženě herní, spíše kancl, ale hry se na tom dají hrát bez problémů taky. IPS panel je taky v pohodě a má dobré pozorovací úhly. Jediná nevýhoda je 60 Hz, to může někomu vadit hlavně u FPS her a barvy 6+FRC.
Asi nejkvalitnější monitor co se týká provedení a podání jasu, kontrastu a barev byl monitor Iiyama. Jak se tak dívám na dnešní ceny kvalitnějších monitorů, tak jsem těch 2500,- za monitor přestřelil. https://iiyama-eshop.cz/

1. Elektronika starne relatívne rýchlo
2. Je to monitor, náchylné zariadenie na poškodenie. Bez záruky to viacerý budú považovať za risk kupovať, čo znižuje cenu.
3. Vývoj elektroniky napreduje a sú lepšie monitory aj za lacnejšie, trebárs už spomenutý Iiyama ProLite XUB2493HS-B6 24" za 2860KČ a to úplne nový.
4. Predávaš to bez záruky (záruka je dobrá časť ceny)

Ako tu už zaznelo, neznalí to ale môže kúpiť za viac.