Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade pc sestavy 25000 a GPU RTX Nvidia a nebo AMd Radeon ?

Dobrý den, chtěla bych upgrade mé staré herní mašiny. Budget je +* 25000.

Hry hraji v 1080p na ultra 60 fps. Jediný problém byl Alan Wake zatím.

Moje stará sestava je rtx 2070 aero ITX, i5 8400, deska MSI MPG Z390I GAMING EDGE AC, chlazení NZXT Kraken X52, 16giga ram, zdroj mám seasonic 750W focus plus. A krabice case nzxt h200i.

Upřímně nevím zda nekoupit celou novou sestavu a nebo bazarovou s rtx 3070 do 15-18 tisíc a doufat, že tam nejsou skryté zásadní vady.

Moje úvaha je nějaka deska s patici na amd 5 bud zatím ryzen 5 7600x a pak upgrejd třeba na ryzen 7 7800x3d nárůst byl ve hrách jen o cca 30 fps a cena je o 5000 tisíc. Ramky bych pořídila 32 ddr 5, DIky mám.
Grafika tam vidím největší problém. Dle testů jednoznačně vyhrává Radeonka, ale...názory na streamování se liší, že RTX je lepší, ale nemohu posoudit. Takže bud 4060 ti a nebo pak sáhnout po
XFX Speedster SWFT 319 Radeon RX 6800 je slušná, ale pískají prý cívky. Pc mam pod stolem. A nebo https://graficke-karty.heureka.cz/sapphire-radeon-rx-7800-xt-pulse-gaming-16gb-gddr6-11330-02-20g/#prehled/

A nebo Asus Dual GeForce RTX 4070, ale ve hrách je slabší

Ohledně chladiče a bedny bych potřebovala pomoc. Chladič doporučují do 2000,. A bedna na radeonku.

Na redditu je to různorodé.

Pokud bych chtěla jít do 1440p, tak bych si musela připlatit, ale jak říkám. Kromě toho, že je obraz ostřejší a barvy jasnější. Na redditu je cca názorově, že zas takový rozdíl tam není. Z videí to moc vidět není. Na prodejnách je vidět, co jsem psala.

Klidně i napište soukromě. Popřípadě pokud to dočte někdo sem, tak popřípadě monitor s 144hz max do 10000.

Děkuji

Cago,
nejslabší stránkou tvého dosavadního počítače je jednoznačně CPU. Pokud hraješ na FullHD, tak s 2070 to ještě docela jde. Koupil bych nový základ. ideálně PSU+CPU+MB+RAM+NVMe. Možná i kysnu. Nevím, z jakého důvodu máš grafiku ve verzi ITX.

šel bych do 7800x3d, 32GB RAM, zkusil bych k tomu strčit dosavadní 2070, současný počítač prodat. Pak prodat tu 2070 a za zbytek koupit 4070Super. Pak to bude raketa.

Cau, ano to vím, že CPU je slabé bohužel na aukru a bazoši za i 7 a i 9 chtějí nesmysly. A abych kupovala za 4000 tisíce i 7 9700 a měla o 30 fps více to raději už celou sestavu zase na 4-5 let. I 9 dokonce 6-8 tisíc ty lidi jsou blázni, když 3070i jsem viděla třeba za 8500 tisíce a ne třeba 15000. Měla jsem na tu grafiku slevu značnou :)
7800x3d se, ale vyplatí u vyšších grafik třeba 7900. Na to moje hraní si myslím stačí 7600. 5000 vs 10000 tisíc.

Nejzásadnější je, jak by jela 2070 s ryzen 5 7600 ci i7 7800... A taky jsem si říkala zda není lepší už počkat po Vánocích na nějaké akce a celé to koupit. A bednu novou určitě, ale nevím ted jakou. Lidé doporučují cokoliv na redditu

Určitě bych šel do novější generace na AM5 patici - Ryzen 7800X3D je však na hry nejlepší co může mít a dá se pak upgradovat dále.

Každopádně na AM4 socket nemůžu říct nic špatného sám mám MSI X470 desku starou přes 6 let a BIOS vyšel hmm minulý týden a vlastně 5700X3D je relativně nový procesor, ale jeden z posledních na tuhle patici.

Intel bych dnes nekupoval. K RTX 2070 bude Ryzen 5 7600 v pohodě. Skříň se mi zdá taky v pohodě, ale nikdy jsem nikomu do téhle nic nemontoval, tak nevím. Na Tomshardware má hodnocení 4,5/5, takže asi úplně špatná nebude. Zdroj máš taky v pohodě, SSD jsi nepsala jaké máš. Takže bych v pohodě vzal CPU+MB+RAM a později dokoupil GPU jak sama píšeš. Preferuji grafiky nVidia, tak jak níže píše Lucifer.