Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno špatně rolící kolečko u počítačové myši

Dobrý den, mám problém. Při rolování myší, a to konkrétně, se mi špatně rolují stránky. Nejde to, jak si to představuji, a vynechává to i rolování stránky.

vyzkoušel jsem tyto rady.
zkusím sem jiný port USB a i jinou myšku, a to u bezdrátové. Nepomohlo to.
PC jsem projel programy AdwCleaner, Malwarebytes Anti-Malware, Smadav 2023, všechno bylo čisté.
V PC jsou ovladače původní od výrobce, akorát pravidelně aktualizuji ovladače grafiky, a to od výrobce grafiky, od Nvidie.
myslel jsem, že to dělá myš, že odchází, ale v jiném PC funguje bez problému.
jinak jezdění kurzorem po monitoru a klikání jde bez problému.
jinak mi napadá, že by to dělalo SSD, protože to umírá z posledního. posílám shrnutí disku. toto špatné rolování stránek začalo dělat od té doby, co se na disku stav ukazuje. pozor
Dnes se to zhoršilo, tak že to rolování ani nefunguje.
O sestavu se jedná tuto. acer-aspire-gx50-600-d5478704.htm v PC je už Windows 11 23H2
můžete mě poradit, jak toto řešit
děkuji

[Sn-mek-obrazovky-2024-08-23-135214.png]

1) takze proc pouzivas vyhledavac driveru na opravu hw zavady?

2) jak muze byt ten program dobry, kdyz jsi ho za 6 let pouzil jednou a jeste z nesmyslneho duvodu?

3) driver booster / d.genius a podobne automatizovane kramy pouzivaji jen neznali laici, kteri neumi najit ovladace u vyrobce a nechapou ani duvod spravneho poradi.
chces teda rict, ze jsi takove bfu?

jsou to jen recnicke otazky, tvoje obhajoba toho sw mluvi sama za sebe. taky tve odpovedi za ty leta byvaji obvykle hodne mimo.
a to cos tu predvadel pod prezdivkou tytanyk bylo naproste hovadstvi.

Zbytečně bych se v tom nepitval a přeinstaloval systém. Budeš mít za chvilku hotovo a klid. Důležité věci si předem zálohuj, pokud nemáš. Ovladače si stáhni dopředu třeba na USB, abys neměl problém třeba s nefunkčním internetem a nemusel to stahovat přes jiné PC nebo mobil. Hlavně nezapomeň nainstalovat ovladače ihned po instalaci systému, nenechávej to na WIN Update.

Nakonec byla závada nalezena a bude opravena. Je fakt, že je poškozená myš, protože jsem měl úplně novou půjčenou myš a nakonec to nedělalo, normální rolování fungovalo.

Nakonec udělám to, že myš vyčistím a odelám do prachu. Je možné, že to kolečko je zaneseno a zaprášeno. Pokud i po vyčištění bude myš blbnout, tak koupím novou.

A jak tu někdo radí, že mám vyměnit SSD disk, nakonec to nechám dotáhnout do konce jeho životnosti. Pak koupím nový.

Díky všem za rady.

konec životnosti máš co bys tím acerem dohodil.
jen příklad: donesli mi v týdnu na opravu pc, ještě s klasickým hdd (tam smart údaje v crystaldiskinfo znamenají něco jiného). nicméně u kritických id c5,c6 měli stovky chyb a už nemusí čekat až na nějaký konec: ten hdd už není možné celý vyčíst / zálohovat / klonovat, takže jim výroba s tím pc stojí, než se po dovolené najde někdo, kdo má možná zálohu.

tvůj ssd má být oem verze starého kingston a1000. ze screenu výš je vidět, proč jsi ho měl dávno vyměnit.
něco takového: https://www.suntech.cz/adata-gammix-s60-512gb-ssd-m-2-2280-pcie-4-0-4700r-1700w_d668333.html ale tvoje deska nevyužije max rychlost
nebo míň krásný: https://www.suntech.cz/adata-legend-710-512gb-ssd-m-2-2280-pcie-3-0-_d618573.html
lepší je samozřejmě kc3000. ale pro tu desku zbytečně drahý.