Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem BIOS neukazuje usb

Dobrý den dostal se mi pod ruku ntb Asus tuf gaming a15 a snažím se nainstalovat Windows přes USB ale v boot menu mi to nezobrazuje vloženy USB , a v BIOSu když otevřu boot menu f8 tak se otevře pouze černé okno , a v boot priority to neukazuje nic.

A ten bootovaci USB klič jsi vytvořika jak ? Nedala jsi na to USB jen ISO že ne ?
Použij třeba Rufus a při a v předvolbách označ GPT/UEFI.
Další problém se kterým se můžeš setkat, je USBt port ktery nemusí byt při boot korektně rozeznán (nebo USB porty v čelním panelu) tak tu USB instalač̣ku strč pro lepší kompabilitu do portu USB 2.0.
V posledni rade jestli nekdo neco nastavoval v BIOS tak klikni na vychozi nastaveni (Load default settings) aby bylo zaručenĕ nastaveno boot pro UEFI.

v mnohých revíziách biosov pre asus tuf gaming ntb treba najprv manuálne pridať možnosť a nastaviť usb flash disk ako "boot priority device nr.#1/#2 /#x" atď,u niektorých biosov treba najprv nastaviť podporu pre usb flash disky cez "advanced usb configuration/mass storage device/usb device",často treba aj zapnúť "usb mass storage/usb device legacy support" na "auto" ,inak sa zastrčený usb flash disk automaticky neobjaví v biose ako bootovatelný disk,resp.je kompletne odignorovaný.....