Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalý start z reřimu spánku

Dobrý den.
Věřím že byste mě mohli navést.

Koupil jsem si nový PC, respektive poskládal, komponenty snad nejsou duležité, špatně se v tom orientuji.

Snad jen z vlastností PC:
Základní deska ASUS TUF GAMING B650-PLUS
Procesor AMD Ryzen 5 7600
Operační paměť Kingston FURY 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36 Beast Black
SSD disk MSI SPATIUM M461 1TB

O co se jedná. Když zapínám PC, naběhne během vteřin, třeba 15 vteřin a jsem na login screenu.
Když ale PC nevypnu, hodí se do nějakého režimu spánku nebo jak se to nes nazývá, v tu chvíli ale abych ho probudil ()klik myši, klávesnice), se neprobudí hned (což by podle mě mělo od toho to je jestli se nepletu), ale čekám někdy třba minutu, než se vůbec rozsvítí klávesnice, než jse zapínat "nuumlock" kupříkladu, než se spustí monitor který třeba až po minutě začne psát není signál, a až poté se PC probudí.
Je to nový PC s téměř prázdným diskem. Mám zapojeno více disků ale hlavní na systém mám ten nový.

Dokážete mě navést na co se podívat a co zkontrolovat, co by mohlo být nastaveno špatně? Nebo může být chyba v monitoru?
Ten mám už nějaký pátek tento: AOC C24G2AE

čistá inštalácia systému, nahraj ovládače sieťovej karty, aktualizácie windows , flash BIOSu, ovladače zo stránky podpory ak treba, grafiku zo stránky AMD Po každom jednom z predchádzajúceho otestuj (2x za sebou) či sa to prejaví a ulož bod obnovy. Pogugli či tvoja doska taký problém nemá.

zjednoduším ti rozhodování: u nepřenosného stoláku nemá režim spánku smysl.
v cmd.exe:

powercfg -h off

a jak bylo naznačeno, instalace ovladačů stojí u 95% domácích instalatérů za nic. takže:
1. chipset driver základní desky (povinně)
2. restart
3. ostatní co potřebuješ, už bez pořadí.

Odpovím hromadně jak můžu.
Je to na nový SSD disk čistá instalace. Ze stránek výrobce základní desky i grafické karty nainstalovány všechny potřebné ovladače. Antivirový program není žádný, jen windows defender. Nestahuju nic a nechodím na pochybné stránky. Upřímně mám PC ke stříhání videa, a abych koukl youtube, prošel email, případně facebook, podíval se na počasí a sem tam si něco zahrál. Žádné cizí programy, nelegální hry a kdo ví co ještě nemám.
Dělá to od novoty, Jinak mám ten nový PC asi 2 měsíce.
Režim spánku asi úplně není potřeba, ale hned ho vypínat.. ono se sem tam stane že usnu, nebo prostě zapomenu vypnout PC, pak jsem rád že mi to nežere elektřinu celý den.

Já bych navrhnul toto, absolutně blbuvzdorné pasivní zařízení
Sám ho používám sice na přepínání 1<2 , ale použít ho jako pasivní "vypínač" zapojením jenom jedné protistrany, rychlost zmáčknutí...cca půl vteřiny..?
Použít ho jen když bude potřeba, tzn zapnout na průchod, jinak bude přepnutý na nezapojený port

https://e-baseus.cz/product-cze-2983-Baseus-Matrix-Rozdelovac-Prepinac-obousmerny-rozdelovac-HDMI-Full-HD-4K.html

Spusť cmd a zadej tam toto:

powercfg /a

Co tam máš?
Já myslím nic nenastavoval a mám tam toto:

The following sleep states are available on this system:
    Standby (S3)
    Hibernate
    Fast Startup

The following sleep states are not available on this system:
    Standby (S1)
        The system firmware does not support this standby state.

    Standby (S2)
        The system firmware does not support this standby state.

    Standby (S0 Low Power Idle)
        The system firmware does not support this standby state.

    Hybrid Sleep
        The hypervisor does not support this standby state.

A z režimu spánku se mi probouzí pc prakticky okamžitě.

C:\Users\pavel>powercfg /a
The following sleep states are available on this system:
Standby (S3)

The following sleep states are not available on this system:
Standby (S1)
The system firmware does not support this standby state.

Standby (S2)
The system firmware does not support this standby state.

Hibernate
Hibernation has not been enabled.

Standby (S0 Low Power Idle)
The system firmware does not support this standby state.

Hybrid Sleep
Hibernation is not available.
The hypervisor does not support this standby state.

Fast Startup
Hibernation is not available.

C:\Users\pavel>