Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Akú aplikáciu použiť na jednoduchú vnútornú kameru?

Môže mi niekto poradiť, akú apku si mám stiahnuť, aby som mohol pozerať záznam z vnútornej kamery, ktorú máme vo vchode do činžiaku? Mládenec, ktorý spravoval túto kameru, sa odsťahoval, neberie telefón a nevieme jeho adresu. Správca ma požiadal, aby som prevzal kontrolu nad týmto záznamovým zariadením, lebo mám určité skúsenosti s kamerami. V podstate je vo vchode jedna bežná vnútorná kamerka, ktorá je v druhej miestnosti káblom pripojená na router a hardisk.
Ak to sem nepatrí, prosím o radu, na aké fórum sa mám obrátiť.

Ak by som bol hnidopich a spravca ta ako vlastnik kameroveho systemu poziadal o jeho spravu predpokladam, ze ma vypracovanu aj dokumentaciu k nemu a ty si podpisal patricne listiny, ze si osoba opravnena pristupovat k tymto zaznamovym prostriedkom.
V opacnom pripade si koledujete o zbytocne problemy, napriklad ak na pripadnom sude o zlodejom jeho advokat napadne vas kamerovy system (bez ohladu na to, ze sa jedna o 1 kameru) a vdaka tomu nebude akceptovat zaznam z nej ako dokaz.
Pozdravujem spravcu.
Usmernenie
https://dataprotection.gov.sk/files/metod-edpb/usmernenia_k_spracuvaniu_osobnych_udajov_prostrednictvom_kamerovych_zariadeni_v_2-1.pdf
GDPR
https://www.privacy-regulation.eu/sk/30.htm

Policajtom je to ukradnute, su vdacni za akykolvek zaznam, ja hovorim o sude.
Mohol by si rozlisovat medzi policajtmi, prokuraturou a sudmi.
Btw staci udanie nespokojneho najomnika a spravcovska spolocnost dostane pokutu od UOOU SR.
Samozrejme, ze pokutu vam rozpocitaju potom do spravcovskeho poplatku, fondu oprav a pod.
Al kedze ludia taketo veci neriesia tak im je to jedno.

Na čelnej strane nemá kamerka žiadeń nápis a zadnú časť z podlahy nevidno. Neviem, prečo je pripojená na router, keď ten nie je pripojený na internet.
Správca sľúbil, že sa pokúsi nájsť mládenca, ktorý to donedávna spravoval, aby popísal podrobnosti zapojenia kamery a prístupové heslo.
Uvažujem, že všetko demontujem a pokúsim sa to v byte spojazdiť. Ak nie, tak kúpim na TEMU novú kameru na SD kartu reagujúcu na pohyb.Tú dáme do vchodu. Nahrávať bude do slučky, ktorá sa po pár dňoch vymaže a začne odznova zaznamenávať prichádzajúcich. To sa mi javí ako najefektívnejšie riešenie

Čo mi poradíš? Ak si z toho všetkého, čo tam je, ponechám kamerku, hardisk a napájač, asi budem potrebovať nejaký mini počítač s myšou, aby som mohol ukladať záznamy z kamery na hardisk. A to je problém, lebo si to bude žiadať ďalšiu investíciu. Určite nie malú. Alebo poznáš niečo jednoduchšie?

Neporadi ti nic, pretoze si sa nevymackol aku mas kameru, ci nvr, tak co ti ma poradit?
Ako vies, ze kamera bude podporovat nejaky nahravaci sw na minipocitaci?
Nikto netusi, co mas a tym padom ti nikto nevie poradit.

Edit: Dobra sprava pre teba je, ze sa mi prekvapivo podarilo rozbehat lacne cinske kamery z Ali za 25 eur pod NVR Ajaxu na prvu dobru, takze ak to nie je naozaj nejaky suviks z TEMU mohlo by to fungovat s niecim rozumnym cez ONVIF. Btw pri tych cinanoch nie je o ONVIF ani zmienka, a preto som bol naozaj velmi prekvapeny, ze v pohode bezia.

Ano pri ONVIF teoreticky prides o vela fukncii a toto by mala byt jedna z nich, ale...
NVR od Ajaxu mi detekovalo doma 2 lacne cinske kamery z Ali a ponuklo mi dokonca detekciu pohybu na zaklade toho, co rozhodne kamera, alebo je tu aj moznost, ze o pohybe bude rozhodovat samotene NVR (klasicke nastavovanie cez mriezku), takze evidentne ide detekcia pohybu aj cez ONVIF uz...otestoval som a bolo to funkcne.
Rovnako pri Vivotekoch (VAST) ak nahodim do systemu cudziu kameru cez ONVIF dokazem si nastavit detekciu pohybu priamo v sw.
S inymi znackami som to neskusal.

Nemám odskúšané všetko so všetkým, preto sa pýtam... Iste existujú kamery ktoré majú detekciu pohybu aj pri ONVIF, ale asi to nie je ešte bežné...
To, že vie samotné NVR detekovať pohyb z ONVIF kamery je pre mňa novinka...lenže to bude na úkor výpočtového výkonu celého NVR, resp. neviem ako sa zadýcha CPU...

Keďže dnes už vládnu všade inteligentné funkcie na kamerách, ONVIF pripájam len výnimočne...

Ja sa snazim tiez nekombinovat, ale AI sa z kamier skor presunie do NVR, pretoze tie na to maju vacsi vypocetny vykon.
Momentalne silne uvazujem (vlastne uz som rozhodnuty) kupit zopar UNV kamier, pretoze su ultralacne a ich optike verim (ich sw mi az tak nesedi, testoval som aj ich par tisicove NVR na 24 diskov a neoslnilo ma) a budem ich doma porovnavat s 2x drahsimi AJAXami pri pripojeni na NVR od AJAXu.

Nevím, v jaké kvalitě bude ta nová kamera nahrávat, ale moje autokamera tvoří záznamová videa na SD kartu cca 1GB/10 minut, tj.6 GB/hod., což by bylo nějakých 144 GB/den. Takže těch pár dní záznamu na SD asi těžko dosáhneš nebo bude třeba snížit kvalitu a nic pak na záznamu nepoznáš. Tak než někdo z obyvatel zjistí, že mu třeba kdosi vykradl sklep, bude záznam už přehraný. Nebo jak psal pme, brzy ukradnou i kameru i s SD kartou.

Ak nie, tak kúpim na TEMU novú kameru na SD kartu

pochybny shop = lacna cina, ziadna kvalita. Nehovoriac o tom ze SDcka ti moze hocikedy umriet a nebudes to ani vediet. Uzapisuje sa na smrt a pravidelne ju bude treba menit. inac budes prekvapeny, ked bude treba zaznam a karta mrtva.

A to se ti zdá hodně? :-? Když ti to ochrání majetek v hodnotě stovek tisíc a bezpečí obyvatel.... Psal jsi, že to je pro činžák - tak snad máte nějaký společný fond, z kterého se to zaplatí. Náklady na jednu domácnost budou zanedbatelné...

Presne tak ako píšeš, úplne súhlasím.
Ono k tomu NVR bude treba ešte nejaký HDD - najlepšie taký čo je určený pre 24/7, tzn. nejakých +65,- Eur/1TB (menšie sa už asi ani nerobia) celkom cca 140,-Eur.

Pri 10 domácnostiach je to 14,- Eur na 1 domácnosť...atď.

No dobre...

Čiže 5 minút a Tvojich 70 000 kB = 70 MB = 0,07GB
Čiže 20 minút bude 4x viac /lebo 5x4 je 20/ = 0,07GB x 4 = 0,28GB.... Ty máš k dispozícii 15GB

Ovšem za predpokladu, že tie údaje ktoré si uviedol sú pravdivé..

P.S. pre okoluidúcich a hnidopichov ešte upresnenie: viem že 1024kB=1MB a 1024MB=1GB... to len aby ma niekto nezvozil pod čiernu zem, že som "diletant" a neviem o čo ide...

Nedalo mi to a pustil som sa do počítania: Po preverení 70 MB obsahovalo len 3 minúty nahrávky, nie 5. Za jednu minútu to bude 23, 333 MB nahrávky. Keďže karta má 15 000 MB : 23, 333 = 642, 86 minút : 60 = 10 hod a 71 minút nahrávky vojde na 15 GB kartu. Dúfam, že teraz som to už dobre vyrátal, lebo inak zahodím vysokoškolský diplom.

10,71 hodiny, nie 10 hodín 71 minút čo je 11 hodín a 11 minút. Správne je vypočítať modulo a následne odčítať výsledok od minút a až potom deliť.

Teda 642,86 minút mod 60 = 42,86 minút
642,86-42,86 = 600 minút= 10 hodín.

Dokopy teda 10 hodín a 42,86 minúty. Nie 11 hodín a 11 minút čo si vypočítal ty.

Inak výsledkom modula je zvyšok po delení, v podstate delenie so zvyškom sa učí už na prvom stupni základnej školy.

Není to 10 hod a 71 minut, ale 10,71 hodin, což je cca 10 a 3/4 hodiny, to je rozdíl. Při počítání přesněji je to těch 42,86 minut, čili 42 minut a 51,6 s, co už psal Ale. Když máš diplom, tak si to spočítej přesně, protože 1 kB=1024 B a 15 GB=15360MB .:-)

GiB je len chaos, ktorý sa dostal do oficiálnych definícií. Ale reálne každý počíta s tým že 1MB = 1024kB, to sa dá skôr povedať ako dohodnutý "štandard". A aj operačný systém (Windows) to počíta takto. Takže čo ukazuje je skutočne menšie číslo pri väčšej kapacite, preto sa 1TB disk javí ako 936GB vo Windows. Karta s 15GB kapacitou neexistuje, iba 16GB. Akurát Windows kvôli "nesprávnemu" prepočtu ukazuje 15GB. Takže toto je rátané správne 1MB = 1024kB.

Viď https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/windows-10-difference-between-disk-usage-values-in/1ddf863d-16ec-461a-ab92-efd6824c1147

Ak chceš počítať s 1000, tak potrebuješ aj prepočítať kapacitu na reálnu kapacitu v GB, nie čo Windows ukazuje.

A potom ti karta chcipne, ako som pisal vyssie a mas po nahravkach. Kolega posledne zazil, SD karta v autokamere. Potreboval zaznam kvoli nehode, karta mrtva, bohvie ako dlho. Neviem co tu vobec riesite nejake prepocty, na SD sa nenahrava a hotovo. A ak to chces predsalen riskovat, tak menit kartu v pravidelnych intervaloch, napr. raz za 3mes.

Este napises 70 000kB. Naco kilometrove cislo, nevies napisat normalne 70MB? Alebo viac nul viac adidas? :-)

V činžovnom dome sme mali namontovanú D-Link kameru model DCS 2132 L zapojenú s routerom Huawej model H35-11 a rozdelovník QIVICON Home Basic model 3101. Vraj to dlho fungovalo, ale správca toho sa odsťahoval a nikto mi nevie povedať, ako to oživiť. Všetko som to odmontoval, preto až teraz píšem názvy. Na kamere je okrem zásuvky na internet aj SD karta. Je plná záznamov. Povie mi niekto, ako toto nezvyčajné zapojenie routera, rozdelovníka a kamery mohlo fungovať?

Ale práve že má... čím väčšia kapacita - viac buniek, tak dlhšie vydrží karta celá, lebo neukladáš furt na stejné bunky. Rovnako ako u SSD. Takto to funguje aj u flashiek a akomkoľvek úložisku fungujúcom na princípe elektrických buniek tvorených tranzistormi a kondenzátormi.