Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkcny fingerprint

ntb thinkbook, fingerprint je v tlacitku napajania, biele osvetlenie, ked sa ocakava citanie odtlacku zmeni sa na zelene.
Donedavna fungovalo OK, dnes rano sice svietilo na zeleno, ale ani tuk. Ani prihlasit, ani vypnut.
V noci bola nejaka kontrola aktualizacii, ale ci sa nieco instalovalo, netusim.
Takze odstraneny ovladac, vratane programov, nainstalovane znova, nic.
V nastaveni win odstraneny ulozeny odtlacok v Hello, restart, ale ked chcem pridat, tak stale svieti na bielo a ani nehlasi a nezobrazuje nejake nacitavanie biometrie na ulozenie.
Takze teraz ani neponukne prihlasenie do win cez odtlacok, kedze ziaden ulozeny nieje.
Ovladace aktualne.
Nejaky napad?

Pozrel som historiu aktualizacii, aktualizovala sa len db defender
Ovladac je stary, ziaden iny som nikde nenasiel, aj podla datumu, aj podla verzie
Dam nastavit odtlacok, objavi sa okno ze mam prilozit a dvihat prst podla pokynov, ale snimac zostava stale biely, mal by blikat na zeleno a snima . . . . ani ziadne pokyny v tom onke sa neaktualizuju, ze polozte prst, zdvihnite, polozte . . . . po case niekedy okno zmizne same, niekedy nie . . .

Myslel som to tak, ze ovladac je stale ten isty
ALe pre klud duse, odonstalovane zariadenie s odstranenim ovladacov, skontrolovat zmeny hw, objavi sa s vykricnikom, aktualizovat ovladace, vyhladat rucne, stiahnuty z lenova pre konkretny thinkbook . . . .
zakazne povolene v biose, bios default, zakazane, povolene zariadenie, odobrane s ovladacmi, staihnute ovladace z lenovo, nainstalovane rucne . . .
kontrola hw nema kontrolu fingerprinter . . . .
je este nieco okrem
- prebehnut instalaciu instalackou na kontrolu
- nova instalacia ?

Tvari sa ako funkcny, ked ho zakazem, alebo odinstalujem, tak hello vravi ze nenasiel kompatibilny snimac . . . .
Ked ho povolim, tak sa objavi okno kde po OK maju byt pokyny zdvihni prst, poloz prst . . . . a snimac ma blikat na zeleno . . . . v okne sa ziadne pokyny neobjavia, snimac neblika . . . .

Nieco podobne je nainstalovane, aj priamo z fw nejaka utilitka, ale urcite polozky, medzi nimi aj fingerprint su sede, nedaju sa otestovat
v popise sa pise, ze su to vsetky komponenty sluziace na vstup, fingerprint, mys, touchpad . . . . aj tu na obr. je sedy :-(

pozri support lenova, bol vydaný kritický update pre Synaptics fingerprint hardware pre win10/11,datovaný 8.februar 2023,plne nahrádza aj starý ovládač pre staršie thinkpady/thinkbooky,ktoré obvykle sťahujú len driver z roku 2018 cez automatické updaty,ten bol vo svojej dobe bol označený ako recommended,dnes už označený ako "end of development support"....

Dohladam, ale toto je Goodix fingerprint, Synaptics (samostatny snimac) bol na Thinkpadoch, toto je Thinkbook (v zapinacom tlacitku) . . .
Hladal som update presne podla serioveho cisla . . . ale skusim pohladat, uvidim co k tomu napisali . . . vela ludi malo problemy pri prechode na win11, ale to (este) nieje moj pripad